محققان مؤسسه سینتف اعلام كردند؛

گامی مهم در تغییر روند تولید خودرو

گامی مهم در تغییر روند تولید خودرو

پارسی کاو: پژوهشگران مؤسسه «سینتف» (SINTEF) نروژ بتازگی اظهار نمودند که قصد دارند روند تولید خودرو را ارزان تر، پایدارتر و سریع تر کنند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، محققان نهاد پژوهشی فعال در حوزه دانش و فناوری نروژی «سینتف» (SINTEF) در مطالعه اخیرشان دریافتند که استفاده از آلومینیوم در قطعات سیستم تعلیق خودرو می تواند موجب صرفه جویی زیادی در زمان، انرژی و هزینه ها شود. با وجود این، این قطعات باید بوسیله ریخته گری ساخته شوند و نه بولت های پرسی (pressed bolts). این کشف می تواند یک مرحله کامل پروسه را از خطوط تولید قطعات خودرو حذف کند.
«سینتف» (SINTEF) یک نهاد پژوهشی فعال در حوزه دانش و فناوری است. این نهاد در سال ۱۹۵۰ میلادی، در رابطه با دانشگاه فنی نروژ پایه گذاری شد و مقر اصلی آن در شهر تروندهایم، در کشور نروژ واقع شده است. زمینه فعالیت سینتف، تحقیقات علمی و فنی است. هدف این نهاد، پیشبرد کارهای پژوهشی در دانشگاه علم و فناوری نروژ و گسترش همکاری بین این دانشگاه و مؤسسات اقتصادی و صنعتی نروژ و دیگر محیط های پژوهشی و دانشگاهی است.
آلومینیوم در کاهش وزن خودرو بسیار اهمیت دارد و بدین سبب حالا به کاهش مصرف سوخت نیز کمک می نماید. یک ماشین مدرن حاوی مقادیر زیادی آلومینیوم است و استفاده از این فلز در طول سال ها بیشتر می شود. بدین سبب استفاده بهینه از مواد بسیار اهمیت دارد. این پروسه ریخته گری با فشار کم (LPC) نامیده می شود.
هدف پروژه HyForge این است که نشان دهد استفاده از مواد ریخته گری روشی امیدوارکننده برای تولید قطعات سیستم تعلیق خودرو در آینده است. «سینتف» با دو شرکت Hydro و Raufoss Technology در این پروژه مشارکت دارد. Raufoss سالهاست که با تمرکز بر قطعات آلومینیومی، قطعاتی را برای برندهای معروف خودرو تولید می کند.
منبع:

1401/10/30
15:44:55
5.0 / 5
243
تگهای خبر: شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ParsiKav