۹۷ درصد مردم از فضا می ترسند!

۹۷ درصد مردم از فضا می ترسند!

گزارش انتشار یافته ازطریق یک شرکت بریتانیایی حاکی از این است که 97 درصد مردم جهان از فضا می ترسند و نگران نتایج منفی ارسال ماهواره ها به فضا هستند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، آیا از فضا می ترسید؟ اگر پاسخ مثبت است، باید بگوییم که نترسید برای اینکه ترس شما فقط نتیجه فروش زیاد صنایع فضایی و فقدان مقررات در مورد زباله های فضایی است.
این پاسخ ها، نتایج یک گزارش جدید با عنوان "ارزش فضا در زمین چیست؟" هستند که شرکت بریتانیایی "اینمارست"(Inmarsat) ارائه کرده است. این نتایج بواسطه پرسیدن ادراک و احساسات ۲۰ هزار نفر در سراسر جهان در مورد آنچه در فضا اتفاق می افتد، به دست آمده اند.
نتایج این گزارش، موارد زیر را نشان داده اند.
۹۷ درصد مردم، فضا را به عنوان یک تهدید در نظر می گیرند. از هر ۹ نفر، یک نفر از اتفاقی که ممکنست در فضا رخ دهد، وحشت دارد. زباله های فضایی و برخورد در مدار تا ۴۷ درصد، آلودگی تا ۳۹ درصد و لطمه رساندن به جو زمین تا ۳۵ درصد به عنوان تهدیدهای اصلی تلقی می شوند. از نظر مردم، احتمال اینکه "نسل زد"(Gen-Z)، فضا را با موجودات فضایی، جنگ ستارگان و میلیاردرهایی مانند "ایلان ماسک"(Elon Musk) و "جف بزوس"(Jeff Bezos) مرتبط کند، دو برابر بیش از نسل های قدیمی است و نسل دوم نسبت به فضا خوشبین تر هستند. "جیمی کارتر"(Jamie Carter)، روزنامه نگار حوزه فضا اظهار داشت: ۹۷ درصد از ما فضا را به عنوان یک تهدید می بینیم، از سیارک ها می ترسیم و نگران زباله های فضایی هستیم. من اهتمام دارم مردم را تشویق کنم که به تماشای ستارگان بروند، ماه را تماشا کنند و از آسمان شب لذت ببرند.
"راجیو سوری"(Rajeev Suri)، مدیرعامل اجرائی شرکت اینمارست اظهار داشت: این گزارش باید زنگ خطری برای صنعت ما باشد. بنظر می رسد که فضا در دنیای واقعی، کمتر مورد توجه قرار گرفته است و در مورد آن سوءتفاهم وجود دارد. دانشی که ما به عنوان یک جامعه داریم، از بسیاری جهات نادرست و ناقص است.
در صورتیکه اخبار درباره زباله های ناشی از ماهواره ها، سقوط سیارک ها و لطمه های زیست محیطی وسواس دارند، طرف دیگر ماجرا گفته نمی گردد.
یکی از هشداردهنده ترین نتایج این بود که ۳۶ درصد از پاسخ دهندگان می گویند که ماهواره های ارتباطی را ضروری نمی دانند. "اسکات کلی"(Scott Kelly)، فضانورد بازنشسته ناسا اظهار داشت: مردم ممکنست متوجه نشوند که صدا و داده هایی که به آنها تکیه می کنند، چگونه از ماهواره ها می آیند. نحوه حرکت کردن آنها در خودرو، هواپیما و سایر وسایل نقلیه، به فناوری های فضایی متکی است. حتی زمانی که آنها از دستگاه خودپرداز استفاده می نمایند، سیگنال زمان بندی از یک ماهواره GPS می آید. اگر این فناوری را حذف نماییم، مردم خیلی سریع متوجه می شوند.
بدون داشتن ماهواره ها، چگونه همه جزییات را در مورد لطمه های وارد شده به سیاره خود توسط انسان ها بدانیم و اطلاعاتی را در مورد گسترش خشکسالی و حریق جنگلها به دست بیاوریم؟
در هر حال، باتوجه به حدود ۱۰ هزار تن ماهواره و اشیای موشکی که هم اکنون در مدار زمین هستند و همچنین، ۱۳۰ میلیون قطعه زباله فضایی تخمین زده شده، راجیو سوری خواهان اکتشافات فضایی مسئولانه تر و مقررات سخت گیرانه تر شد.1401/04/13
10:17:46
5.0 / 5
201
تگهای خبر: شركت , صنعت , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ParsiKav