حدود نیمی از استارتاپ های هوش مصنوعی اروپا دروغگو هستند

حدود نیمی از استارتاپ های هوش مصنوعی اروپا دروغگو هستند

پارسی كاو: گزارش جدیدی از موسسه تحقیقاتی MMC نشان داده است كه تقریباً نیمی از استارتاپ های اروپایی راجع به استفاده از هوش مصنوعی دروغ می گویند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، گزارش جدید نشان داده است كه تنها ۶۰ درصد از استارتاپ های اروپایی كه ادعا می كنند از هوش مصنوعی در كسب و كار خود استفاده می نمایند واقعاً این كار را انجام می دهند.
این آمار تكان دهنده را یك شركت تحقیقاتی واقع در لندن بعنوان قسمتی از تحقیقات خود در مورد استفاده از هوش مصنوعی در كسب و كار برملا كرده است.
از ۲۸۳۰ استارتاپ مشغول به فعالیت در اروپا كه خودرا در دسته شركت های هوش مصنوعی طبقه بندی كرده اند، تنها ۱۵۸۰ مورد با این تعریف مطابقت دارند.
"دیوید كلنار" سرپرست تحقیقاتی MMC به فوربس اظهار داشت: ما به تك تك شركت ها و مواد و محصولات و وب سایت و اسناد آنها نگاه كردیم و در ۴۰ درصد موارد ما هیچ شواهدی از هوش مصنوعی پیدا نكردیم.
وی اضافه كرد: در بعضی موارد این كسب و كارها تبلیغات نادرستی نكرده اند بلكه سایت های ثالث آنها را اشتباه طبقه بندی كرده اند.
به نظر می رسد انگیزه كمی برای تصحیح این اشتباه وجود دارد و شركت ها تمایل دارند تا در این دسته بندی بمانند، چونكه شركت هایی كه بعنوان هوش مصنوعی برچسب خورده اند ۱۵ تا ۵۰ درصد بیشتر از استارتاپ های فناور دیگر حمایت مالی می شوند.
تحقیق MMC به منظور نمایش یك تصویر جامع از نحوه استفاده از هوش مصنوعی در كسب و كارهای امروزی است. این گزارش سپس چند ماه تحقیق و بررسی جامع در تمام صنایع نوشته شده است.
این گزارش نشان داده است كه تعداد كسب و كارهای در رابطه با هوش مصنوعی از نسبت ۱ به ۵۰ در حدود شش سال پیش به ۱ به ۱۲ افزایش یافته است.
ربات های پیام رسان(Chatbots) به مانند ابزارهای اتوماسیون رایج ترین كاربرد هوش مصنوعی هستند. دیگر شركت ها هم از هوش مصنوعی برای انجام وظایفی مانند تشخیص تقلب و بررسی خطا استفاده می نمایند.
گزارش كامل MMC كه توسط بانك Barclays حمایت شده است، یك مرور كلی بر ماهیت هوش مصنوعی و چگونگی استفاده از آن در كسب و كار و همین طور بررسی آثار آن در كسب و كارهای آینده است.
جالب توجه است كه این گزارش نشان داده است خیلی از فناوری های هوش مصنوعی كه ما اخیرا آغاز به استفاده از آنها كرده ایم، خیلی هم جدید نیستند و مدت نسبتاً زیادی از تولد آنها می گذرد اما اخیرا در دسترس عموم قرار گرفته اند.
تقریباً نیمی از شركت های بزرگ ابزار هوش مصنوعی خودرا از یك شركت دیگر می خرند و ساخته خودشان نیست.1397/12/17
00:37:48
5.0 / 5
4855
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav