كودكان چینی نگاشت مغزی می شوند

كودكان چینی نگاشت مغزی می شوند

پارسی كاو: دانشمندان در مطالعه اخیرشان قصد دارند مغزهای كودكان چینی را به منظور درك بهتر تاثیر زبان چینی بر عملكرد شناختی و یادگیری بیشتر در مورد مكانیسم های ناشی از اختلالات مغزی، ˮنگاشت مغزیˮ(Brain mapping) كنند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، نگاشت مغزی مجموعه ای از تكنیك های علوم اعصاب مبتنی بر نگاشت مقادیر یا خصوصیت های زیستی بر روی نمایش فضایی مغز(انسان یا غیر انسان) است كه منجر به تولید نقشه های مغزی می گردد.
بیمارستان ها و دانشگاه های شانگهای و شنژن، استان گوانگ دونگ، شركت كنندگان اصلی این مطالعه كه توسط مركز تحقیقات علوم مغزی و هوش مصنوعی رهبری می شود، هستند.
"ژانگ ژو" (Zhang Xu)، معاون بخش آكادمی علوم چین در شانگهای و مدیر اجرایی مركز تحقیقات علوم مغزی و هوش مصنوعی، در مصاحبه اخیر خود با چاینادیلی اظهار داشت: ما می خواهیم مطالعات بالینی را به منظور درك فرایندهای یادگیری شناختی و بیماری های در رابطه با مغز انجام دهیم.
"بای چونلی"(Bai Chunli)، رئیس آكادمی علوم چین اظهار داشت: علم مغز در سال های اخیر تبدیل به یك مبحث عمومی بین المللی شده است و قدرت های بزرگ فناوری در جهان، پژوهش های زیادی را در زمینه مطالعه مغز انجام داده اند.
تولید یك مركز تحقیقاتی یك اقدام مهم برای تقویت وضعیت بین المللی كشور در این زمینه به حساب می آید.
ژانگ در مصاحبه كنفرانس جهانی هوش مصنوعی جهانی ۲۰۱۸ در شانگهای اظهار داشت كه این مركز با هدف نهایی به دست آوردن درك بیشتر از مغز انسان و بهبود توسعه اجتماعی و رفاه مردم بوجود آمده است و حتی دانشمندان در ایالات متحده هم بر روی نقشه برداری مغز انسان كار می كنند.
ژانگ اظهار داشت كه تحقیقات علمی نشان داده است كه مناطق كاربردی مغز هنگام صحبت كردن به زبان های چینی و انگلیسی متفاوت هستند.
وی در آخر اضافه كرد: یكی از اهدافی كه طی این پژوهش می خواهیم با مطالعه بر روی مغز نوزادان و كودكان دریابیم این است كه بهترین زمان یادگیری زبان و دیگر فرایندها دقیقا چه سنی است.1397/07/11
12:39:46
0.0 / 5
4852
تگهای خبر: فناوری , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ParsiKav