یك استارتاپ فناوری خودران به دنبال خودكار كردن فعالیت ماهواره ها

یك استارتاپ فناوری خودران به دنبال خودكار كردن فعالیت ماهواره ها

به گزارش پارسی كاو یك استارتاپ مجارستانی فعال در زمینه فناوری خودران تصمیم دارد تا از فناوری خود برای فعالیت ماهواره های خودكار استفاده نماید.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، شرکت استارتاپی معروف به "ای ال موتیو"(AImotive) که در مجارستان قرار دارد، در حال استفاده از فناوری خود در صنعت متفاوتی است. این استارتاپ می خواهد با عرضه ماهواره های خودکار، به حوزه صنایع فضایی وارد شود.
ای ال موتیو، همکاری خویش را با شرکت "C3S" شروع کرده است که در زمینه ساخت ماهواره و فناوری های فضایی فعالیت دارد تا یک پلت فرم سخت افزاری را برای اجرای فعالیت های هوش مصنوعی روی ماهواره ها توسعه دهد.
C3S، این سخت افزار را جهت استفاده در ماهواره ها بهینه خواهد نمود که شرایط عملکرد آنها، به شرایط عملکرد خودرو های خودران در جاده ها شباهت دارد اما این کار را با الزامات دقیق تری از نظر مدیریت انرژی و خطرات محیطی انجام خواهد داد.
هدف از همکاری این دو شرکت، به کارگیری فناوری ای ال موتیو روی ماهواره هایی است که انتظار می رود در نیمه دوم سال آینده در مدار زمین فعال شوند.
کاربرد شبکه های عصبی آنبرد می تواند با عنایت به شرکت های آنها متفاوت باشد و کاربردهای گوناگونی همچون مخابرات، تصویربرداری از زمین، ماهواره های خودکار و حفاری فضایی را شامل شود.
باآنکه بیشتر ماهواره های کنونی به صورت خودکار عمل می کنند اما به کارگیری هوش مصنوعی آنبرد می تواند امکان فعالیت خودکار را هنگام انجام دادن وظایفی مانند تصویربرداری از یک نقطه خاص افزایش دهد.
پردازش داده های گردآوری شده توسط ماهواره ها هم اکنون، بیشتر با انتقال دیتای خام به ایستگاه های زمینی صورت می گیرد. فرایند گردآوری داده ها، پردازش و ارسال باردیگر آنها می تواند بسیار زمان بر باشد؛ بنابراین ای ال موتیو تصمیم گرفته تا این مشکل را برطرف کند.
فناوری ای ال موتیو می تواند پردازش داده ها را روی ماهواره و به محض گردآوری داده ها انجام دهد تا زمان کمتری صرف فرایند پردازش شود.
منبع:

1399/04/18
14:23:20
5.0 / 5
2791
تگهای خبر: استارتاپ , شبكه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ParsiKav