تولید تراشه پیشرفته برای ربات ها و خودرو های خودران

تولید تراشه پیشرفته برای ربات ها و خودرو های خودران

به گزارش پارسی كاو شركت ان ویدیا از تولید تراشه ای پیشرفته به نام اورین برای كمك به طراحی خودرو های خودران و ربات ها اطلاع داده است.به گزارش پارسی كاو به نقل از زددی نت، ان ویدیا همینطور یك نرم افزار جدید سازگار با این تراشه عرضه نموده كه ای جی ایكس اورین نام دارد و مدیریت ربات ها و خودرو های خودران مجهز به تراشه اورین را تسهیل می كند.
اورین دو سال بعد از عرضه یك تراشه دیگر ان ویدیا به نام خاویر به بازار می آید كه آن هم جهت استفاده در خودرو های خودران و ربات ها طراحی شده بود. در واقع اورین نسخه پیشرفته خاویر به حساب می آید.
اورین مجهز به ۱۷ میلیارد ترانزیستور بوده و سرعت آن هفت برابر سریع تر از خاویر است. اورین هوش مصنوعی بالایی هم دارد و می تواند ۲۰۰ تریلیون محاسبه را در یك ثانیه انجام دهد. ان ویدیا برای طراحی این دو تراشه میلیاردها دلار در حوزه تحقیق و توسعه سرمایه گزاری نموده و چهار سال برای این كار وقت صرف كرده است.
این شركت مدعی است استفاده از تراشه مورد اشاره در خودرو های خودران سبب تولید پلاتفورم هایی می شود كه اتومبیل ها را به صورت كامل خودران كرده و دخالت انسان در این حوزه را غیرضروری می سازند.

1398/09/29
19:29:06
5.0 / 5
4752
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ParsiKav