تكنولوژی جدید آمریكا برای بررسی هزینه های حملات سایبری

تكنولوژی جدید آمریكا برای بررسی هزینه های حملات سایبری

پارسی كاو تكنولوژی جدید آمریكا برای بررسی هزینه های حملات سایبری


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از دیفنس وان، "وزارت امنیت ملی آمریكا"(DHS)، بودجه ای به ارزش 1.3 میلیون دلار را به پژوهش در مورد حملات سایبری مختص كرده است.
این سازمان اعلام نمود كه می خواهد بودجه خودرا در اختیار گروه های پژوهشی دانشگاه های "كالیفرنیا، سن دیه گو"(University of California، San Diego) و "دانشگاه ایلینوی در شیكاگو"(UIC) بگذارد تا ابزاری برای سنجش هزینه های تهدیدات احتمالی سایبری عرضه كنند.
هدف از این پروژه كه زیرمجموعه برنامه موسوم به "سایری"(CYRIE) به حساب می آید، ترغیب سازمان های بزرگ به سرمایه گذاری در زمینه دفاع سایبری است تا مثبت ترین نتیجه رقم زده شود. اگر گروه های پژوهشی بتوانند هزینه تهدیدات سایبری و مزایای ابزار ایمنی لازم را محاسبه كنند، تصمیمات هوشمندانه تری در زمینه سرمایه گذاری خواهند گرفت.
"ارین كنیلی"(Erin Kenneally)، مدیر برنامه سایری، در اطلاعیه ای اظهار داشت: این پژوهش، به سازمان ها كمك می نماید تا سرمایه گذاری در زمینه محصولات و خدمات سایبری را ارزیابی كنند. مدل استاندارد برای سنجش هزینه ها، تاثیر حملات سایبری را برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری مشخص می كند. این كار هم اكنون به خاطر در دست نداشتن منبع مناسب برای درك بلا ها غیرممكن است.


گروه پژوهشی دانشگاه كالیفرنیا، سن دیه گو، بیشتر از یك میلیون دلار بودجه دریافت كرده تا یك نرم افزار تحلیلی برای سنجش قابلیت اعتماد و ارزش ابزار ارزیابی خطر سایبری عرضه نماید. این نرم افزار می تواند امكان مقایسه محصولات مربوط به امنیت سایبری موجود در بازار را برای سازمان ها فراهم آورد.
پژوهشگران دانشگاه ایلینوی در شیكاگو باز بودجه یكساله ای معادل 227 هزار دلار دریافت كرده تا پلتفرمی برای سنجش عوارض حملات سایبری عرضه نماید. این ابزار می تواند به صورت خودكار، داده ها را برای ارزیابی تاثیر حوادث در زمان واقعی جمع آوری كند. سازمان ها با استفاده از این اطلاعات می توانند هزینه های مربوط به این حوزه را بررسی كنند.
در این پژوهش، ابزاری نمایش خواهند شد كه بتوانند تاثیر سرمایه گذاری در زمینه امنیت سایبری را تحلیل و پیش بینی كنند و امكان، شدت و نتایج این حملات احتمالی را مورد بررسی قرار دهند. این سیستم ها می توانند رابطه میان این سرمایه گذاری ها و عملكرد تجاری را بسنجند و انگیزه ای برای مدیریت بهتر این شرایط فراهم آورند.1397/08/23
13:34:42
5.0 / 5
4633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ParsiKav