آزمایش ایمنی كپسول استارلاینر ساعاتی دیگر انجام می شود

آزمایش ایمنی كپسول استارلاینر ساعاتی دیگر انجام می شود

به گزارش پارسی كاو كپسول ˮاستارلاینرˮ ساخته شده توسط شركت ˮبوئینگˮ مقرر است ساعت ۱۷: ۳۰ دقیقه امروز دوشنبه چهارم نوامبر به وقت ایران برای پرتاب آزمایشی به منظور ارسال محموله و فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی برای آزمودن جدا شدن بموقع كپسول از موشك در صورت احساس خطر صورت گیرد.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، كپسول بوئینگ "CST-۱۰۰ Starliner" در حال نزدیك شدن به ارسال فضانوردان به مدار زمین است و این گام تا ساعاتی دیگر برداشته می شود.
ناسا و بوئینگ امروز(۴ نوامبر) ساعت ۱۷: ۳۰ به وقت ایران آزمایش جدا شدن "استارلاینر" از سكوی پرتاب را به صورت زنده پخش خواهند كرد.
این آزمایش هم مانند آزمایش های مشابه تأیید خواهد نمود كه آیا فضاپیما می تواند به صورت ایمن پرتاب شود و تجهیزات و مهم تر از همه فضانوردان را در صورت ایجاد مشكل برای موشك حمل كننده جدا كند یا خیر.
این كپسول به مانند كپسول های دیگر باید بتواند در صورت پیش آمدن موقعیت اضطراری نظیر آتش گرفتن موشك حمل كننده، به سرعت خویش را از آن جدا كند تا تجهیزات و فضانوردان گرفتار صدمه نشوند.
در این پرتاب آزمایشی چهار موتور جدا كننده و موتور پیشران كنترل كننده، فضاپیما را تقریباً یك مایل از سطح زمین بالا می برند و به یك مایلی شمال سكوی پرتاب هدایت می كنند.
یك پنجره سه ساعته برای انجام این آزمایش باز می شود تا در صورت مساعد بودن شرایط جوی و محیطی و دیگر شرایط لازم، این پرتاب صورت گیرد.
نباید انتظار داشت كه این فضاپیما به جلو حركت نماید، چونكه برای زنده ماندن آماده نیست.
اگر همه این موارد به خوبی پیش برود، "استارلاینر" هم مانند كپسول "دراگون" اسپیس ایكس و سایر فضاپیماها بعنوان بخشی از برنامه تجاری حمل خدمه ناسا كه هدفش در اختیار داشتن باردیگر وسایل نقلیه آمریكایی برای حمل فضانوردان آمریكایی به مدار زمین و رساندن آنها به ایستگاه فضایی بین المللی از راه همكاری با شركت های فضایی خصوصی است، قرار می گیرد.
این برنامه بیشتر از آنكه سبب افزایش غرور ملی آمریكا می شود، می تواند وابستگی آمریكا به روسیه را برای انجام مأموریت هایی كه احتیاج به همكاری روسیه نیست، كم كند.
منبع:

1398/08/13
18:22:59
5.0 / 5
4892
تگهای خبر: تجهیزات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav