معامله كم سابقه دنیای فناوری؛

آی بی ام ردهت را با پرداخت ۳۴ میلیارد دلار خرید

آی بی ام ردهت را با پرداخت ۳۴ میلیارد دلار خرید

پارسی كاو: شركت آی بی ام با پرداخت رقم قابل توجه ۳۴ میلیارد دلار برای خرید شركت رد هت موافقت كرده است. ردهت یكی از مشهورترین شركت های تولیدكننده نرم افزارهای منبع باز است.به گزارش پارسی كاو به نقل از وی تری، نكته قابل توجه این خرید این است كه آی بی ام كل این رقم را به صورت نقد پرداخت می كند. این در شرایطی است كه در موارد مشابه بخشی از پول خرید یك شركت جدید در قالب سهام اعطا می گردد.
قرار است بعد از تكمیل فرایند خرید ردهت این شركت به واحدی در درون شركت آی بی ام به نام بخش كلود هیبریدی آی بی ام مبدل شود. همینطور جیم وایت هارست مدیرعامل فعلی ردهت بعنوان یكی از اعضای ارشد تیم مدیریتی آی بی ام منصوب خواهد شد. وی گزارش های خویش را به صورت مستقیم به جینی رومتی مدیرعامل آی بی ام عرضه می كند.
قرار است تمامی زیرمجموعه ها، مراكز اصلی، شعب و كارگاه های ردهت هم حفظ شوند و كماكان برای آی بی ام كار كنند. آی بی ام قبل از این در سال ۲۰۱۳ با پرداخت دو میلیارد دلار شركت سافت لایر عرضه دهنده خدمات زیرساختی كلود را خریداری نموده بود. انتظار می رود این فرایند خرید در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ تكمیل شود.
پیش بینی می گردد مجموعه این خریدها باعث شود تا سیستم عامل های منبع باز مانند لینوكس طی سال های آینده پیوند بیشتری با خدمات و فناوری های كلود برقرار كنند و ابزار و خدمات بیشتری در همین راستا به لینوكس و دیگر سیستم عامل های منبع باز افزوده شود.

1397/08/09
20:42:38
5.0 / 5
4792
تگهای خبر: سیستم عامل , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav