توسعه یك مچ بند توسط فیس بوك برای بازی های واقعیت مجازی

توسعه یك مچ بند توسط فیس بوك برای بازی های واقعیت مجازی

پارسی كاو توسعه یك مچ بند توسط فیس بوك برای بازی های واقعیت مجازی


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، بر طبق گزارش "آپلود وی آر"(UploadVR)، پژوهشگران فیس بوك نمونه اولیه این مچ بند لمسی موسوم به "تسبی"(Tasbi) را در "كنفرانس جهانی هپتیكس ۲۰۱۹"(World Haptics Conference ۲۰۱۹)، معرفی كردند.
در ادامه این گزارش آمده است كه مچ بند مذكور با استفاده از تلفیقی از ارتعاش و فشار عمل می كند و تاثیرات بازخورد لمسی را تقلید می كند.
در درون این مچ بند نیز چند "موتور"(tactors) تعبیه شده است كه خیلی دقیق ارتعاشات را با عنایت به عكس العل كاربر هنگام بازی كنترل می كند.


در صورتیكه این مچ بند به انگشتان كاربر متصل نمی گردد اما قادر می باشد تا تجربه نسبی لمس اشیا، فشار دادن كلیدها و یا ارتباط با اشیاء مختلف را بوسیله نشانه های لمسی برای كاربر فراهم آورد.
این دستگاه می تواند بوسیله تركیب این تكنولوژی با سخت افزار واقعیت مجازی برای ارتباط با هولوگرام ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.
تسبی بجای استفاده از سنسورهای ردیابی حركت برای درك حركات انگشت كاربر، می تواند با یك "بینایی كامپیوتر ای" یا "بینایی ماشین"(computer vision) كه قادر به ارزیابی محیط های دیجیتال در یك بازی و پاسخ مقتضی است، تركیب شود.
این شركت همین طور در حال توسعه عینك واقعیت افزوده است كه قادر به پوشش دادن یك محیط دیجیتالی بر روی زمینه دید كاربر است.
منبع:

1398/05/01
17:28:28
5.0 / 5
4795
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ParsiKav