در پاسخ به خبرنگاران؛

قطعی اینترنت در زمان کنکور توسط دو وزیر تکذیب شد

قطعی اینترنت در زمان کنکور توسط دو وزیر تکذیب شد

به گزارش پارسی کاو، وزرای علوم و ارتباطات قطعی اینترنت در زمان کنکور را رد و تاکید کردند: راهکار مقابله با تخلف و تقلب در کنکور قطعی اینترنت نیست.به گزارش پارسی کاو به نقل از مهر، محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه جلسه هیأت دولت در پاسخ به قطعی اینترنت در زمان کنکور اظهار داشت: ما همه تلاشمان را می نماییم تا فرزندانمان در کمال امنیت و آرامش به رقابت علمی بپردازند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا ماجرای قطعی اینترنت را تکذیب می کنید یا نه، افزود: ان شاءالله دکتر زارع پور (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات) به ما کمک می کنند، ما نمی گوییم قطعی اینترنت، ولی دکتر زارع پور به ما کمک می کنند که در حوزه های امتحانی امنیت کامل وجود داشته باشد.
وزیر علوم اضافه کرد: کمک از راه راهکارهای دانش بنیان و فناوری های بدون قطع اینترنت است.
عیسی زارع پور اضافه کرد: کمک و راهکار ما قطع اینترنت نیست، کمک در عرضه راهکار ها و فناوری هایی است که بدون ارتباط با شبکه سیار بتوانند مشکل عدم امنیت را رفع کنند.
وی اضافه کرد: ما به همکاران گفته ایم این کار را دنبال می کنند تا با استفاده از تجهیزاتی که هرگونه سیگنال را در محیط آشکار می کند، بتوانند هرگونه ارتباط داوطلب در حوزه های آزمون را که در آن شرایط نباید ارتباطی برقرار کند را تشخیص داده و با آن مقابله کنند. ازاین رو در حال همفکری باهم هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این که پس هنوز قطعی اینترنت قطعی نشده است، اضافه کرد: همان گونه که گفتم راهکار، قطعی اینترنتی نیست با قطعی اینترنت امکان دارد مشکلات دیگری رخ دهد ما باید راه علمی برای این منظور پیدا نماییم.

1402/03/13
14:16:42
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ParsiKav