گشت زنی ربات نگهبان 2چرخ در سوئیس

گشت زنی ربات نگهبان 2چرخ در سوئیس

به گزارش پارسی کاو، یک ربات دو چرخ تبدیل به جدید ترین نگهبان امنیتی سوئیس می شود.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، نگهبانان امنیتی بسیار مفید هستند و بعضی می گویند که حضور آنها ضروری می باشد. اما استخدام آنها می تواند بسیار گران باشد و تعداد کافی از آنها برای حضور در همه ی مکانهای مورد نیاز، وجود ندارد.
در اروپا، مردمی که در سوئیس زندگی می کنند، شاهد یک ربات گشت زن بوده اند که بوسیله ی یک استارت آپ رباتیک از موسسه فناوری فدرال زوریخ به نام Ascento ساخته شده است و بزودی می تواند جای نگهبانان امنیتی انسانی را بگیرد. این دستگاه تابحال با موفقیت بعنوان نگهبان شرکت امنیتی سوئیسی Securitas AG عمل کرده است.
یک ویدئو که توسط مؤسسه فناوری فدرال زوریخ(ETH Zurich) انتشار یافته است نشان داده است که این نگهبان امنیتی جدید چقدر چابک است و می تواند در خیلی از مکانها گشت زنی کند. واضح است که این ربات جدید قابلیت های لازم برای نظارت بر خیلی از مکانها و سطوح را دارد اما آیا می تواند این کار را با دقت انسان انجام دهد؟
در ماه اکتبر سال ۲۰۱۹، یک ربات گشت زن به نام روبوکاپ، زمانیکه از کمک کردن به یک زن نیازمند خودداری کرد و از او خواست که از سر راهش کنار برود، خبرساز شد. این در حالی بود که زن دکمه ی اضطرار را فشار می داد.
بعدها گزارش شد که این ربات که توسط شرکت Knightscope ساخته و اجاره داده شده بود، هنوز به ادارات پلیس متصل نبوده است. بلکه دکمه ی اضطراری آن به شرکت متصل بود، که آنها سپس باید با پلیس تماس می گرفتند.
رئیس پلیس هانگتینگتون پارک در آن زمان اظهار داشت: بنابراین است که ما این توانایی ها را تبلیغ نمی نماییم. این یک برنامه ی جدید برای ما است و ما هنوز درحال توسعه بعضی از پروتکل ها هستیم تا بتوانیم برنامه را به صورت کامل اتخاذ نماییم.
ماه گذشته، اداره ی پلیس نیویورک(NYPD) انواع ربات های مبارزه با جرم و جنایت را برای گشت زنی در ایستگاه های مترو در سرتاسر نیویورک معرفی نمود. بر مبنای یک گزارش، دستگاههای جدید بخشی از برنامه های آزمایشی هستند که در تابستان اجرا خواهند شد.
منبع:

1402/03/09
11:11:36
5.0 / 5
221
تگهای خبر: امنیت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ParsiKav