هوش مصنوعی یک رمان کامل را در عرض 1 دقیقه می خواند

هوش مصنوعی یک رمان کامل را در عرض 1 دقیقه می خواند

پارسی کاو: شرکت آنتروپیک(Anthropic) می گوید که هوش مصنوعی اش موسوم به «کلود» حالا می تواند یک کتاب کامل را در کمتر از یک دقیقه بخواند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت هوش مصنوعی آنتروپیک می گوید که حجم اطلاعاتی را که هوش مصنوعی مولدش به نام «کلود»(Claude) قادر به پردازش آنهاست افزایش یاقته و الان این هوش مصنوعی از محدودیت ۹۰۰۰ توکن به ۱۰۰ هزار توکن ارتقا یافته که حدودا معادل ۷۵ هزار کلمه و معادل یک رمان کامل است.
توکن ها واحدهای اساسی متنی یا کدی هستند که یک هوش مصنوعی برای پردازش و تولید زبان استفاده می نماید.
به جهت اینکه توانایی این هوش مصنوعی را بهتر درک کنید باید اظهار داشت که کلود حالا می تواند «وداع با اسلحه» اثر ارنست همینگوی(۷۴۲۴۰ کلمه)، «فرانکنشتاین» مری شلی (۷۴۸۰۰ کلمه) و «ماجراهای تام سایر» اثر مارک تواین(۶۹۰۰۰ کلمه) را به سادگی در کمتر از یک دقیقه بخواند و اطلاعات آنرا تحلیل و بررسی کند.
هوش مصنوعی های مولد مانند کلود هنوز با تعداد «توکن هایی» که می توانند پردازش کنند محدود می شوند.
همانطور که شرکت هوش مصنوعی OpenAI هم در صفحه ی خود توضیح می دهد، میتوان نشانه ها را بعنوان تکه هایی از کلمات در نظر گرفت. هوش مصنوعی کلمات را برای پردازش خرد می کند و همیشه از ابتدا تا انتهای هر کلمه خرد نمی گردد، چونکه فاصله ها و کاراکترهای دیگر هم در آن گنجانده شده است. هم اکنون، مدل استاندارد چت جی پی تی۴ قادر به پردازش ۸۰۰۰ توکن است، در حالیکه نسخه ی توسعه یافته ی آن می تواند ۳۲ هزار توکن را پردازش کند. این درحالی است چت باتی که به صورت عمومی در دسترس می باشد، محدودیت حدود ۴۰۰۰ توکنی دارد.
حالا کلود قابلیت پردازشی بسیار گسترده تر از همه ی آنها دارد. به نقل از شرکت آنتروپیک، آنها کتاب گتسبی بزرگ را در حین آزمایش بر روی این هوش مصنوعی بارگذاری کردند و یک خط را تغییر دادند. کلود توانست در عرض ۲۲ ثانیه بخش تغییر یافته ی کتاب را تشخیص دهد.
آنتروپیک می گوید این توانایی به کسب و کارها کمک می نماید تا به سرعت صورت حساب های مالی و مقالات تحقیقاتی طولانی را پردازش و خلاصه کنند، بخش های قانونی را ارزیابی کنند و خطرات و استدلال ها را در اسناد قانونی شناسایی کنند.
منبع:

1402/02/24
04:09:32
5.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ParsiKav