ادعای یك فیزیكدان

ستاره ها می توانند ابزار ارتباطی بیگانگان باشند

ستاره ها می توانند ابزار ارتباطی بیگانگان باشند

یک فیزیکدان می گوید فرازمینی های پیشرفته می توانند نور ستارگان را برای ارسال پیام به یک تمدن پیشرفته دیگر دستکاری کنند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، برمبنای مقاله ای که هفته گذشته توسط "تری رودولف" فیزیکدان کوانتومی "امپریال کالج لندن" انتشار یافت، یک تمدن بیگانه پیشرفته می تواند نور خارج شده از ستارگان را تغییر دهد تا بتواند در فواصل بسیار زیاد ارتباط برقرار کند.
ایده وی این است که بیگانگان ممکنست از فوتون های درهم تنیده از ستارگان مختلف برای ارسال پیام هایی استفاده کنند که بنظر می رسد بصورت تصادفی به ما تماشاگران چشمک می زنند. در صورتیکه این یک حدس و گمان محض است، اما از نظر فیزیک و از نظر فنی قابل تصور است.
"رودولف" می گوید، انکسار و پراش فوتون ها درهم تنیدگی بسیار مفیدی را توزیع می نماید. درهم تنیدگی کوانتومی زمانی اتفاق می افتد که دو یا چند ذره به شکل خاصی به هم متصل می شوند و هر چقدر هم که با هم فاصله داشته باشند، رفتار مشابهی دارند و مشاهدات و بررسی یکی از ذرات درهم تنیده می تواند بطور خودکار اطلاعات مربوط به ذرات درهم تنیده دیگر را نیز فاش کند و هر اقدامی که روی یکی از این ذرات صورت گیرد، همیشه بر بقیه ذرات درهم تنیده نیز تأثیر می گذارد.
گیرنده های حالت های انتشار -نحوه انتقال سیگنال های رادیویی از آنتن ارسال کننده به آنتن دریافت کننده- ممکنست محاسبات کوانتومی توزیع شده را فقط با بهره گیری از نور خطی و شمارش فوتون انجام دهند. در صورتیکه محاسبه توزیع شده نیاز به ارتباط سنتی بین گیرنده ها دارد، درست مانند محاسبات استاندارد مبتنی بر اندازه گیری، این ارتباط برمبنای نتایج کاملاً تصادفی است و بدین سبب ممکنست با نویز اشتباه گرفته شود.
نظریه "رودولف" بر این ایده استوار است که یک تمدن محتاط می تواند پراکندگی درهم تنیدگی فوتونی خودرا با بهره گیری از نور حرارتی ستارگان مختلف پنهان کند.
فهمیدن این مساله مستلزم دانستن تعداد فوتون ها در حالت هایی است که آنها برای بکارگیری انتخاب نموده اند، همین طور مستلزم انجام اندازه گیری کوانتومی بدون تخریب تعداد فوتون است.
ارتباط بیگانگان با بهره گیری از سیستم های ستاره ای مستلزم فیزیک پیچیده ای است که درک آن دشوار است، اما با مطالعه مقاله "رودولف" می توان با این نظریه بیشتر آشنا شد.
اگر نظریه "رودولف" دقیق و درست باشد، تمدن پیشرفته ای که راه شیری را تحت استعمار خود قرار داده و بوسیله ستارگان ارتباط برقرار می کند، می تواند توضیح دهد که چرا هیچ شواهدی از حیات فرازمینی تا حالا کشف نشده است.1400/05/14
11:15:40
5.0 / 5
533
تگهای خبر: استاندارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav