پیگیری توسعه بیشتر از پیش زیرساخت ارتباطی ایرانسل در گیلان

پیگیری توسعه بیشتر از پیش زیرساخت ارتباطی ایرانسل در گیلان

به گزارش پارسی کاو مدیرعامل ایرانسل در دیدار با استاندار گیلان اعلام نمود: با وجود محدودیت های گوناگون، سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای شهر رشت، پیشبینی شده است.


به گزارش پارسی کاو به نقل از مهر، بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل روز گذشته با دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که در محل استانداری گیلان برگزار شد، مدیرعامل ایرانسل به سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی ایرانسل در استان گیلان تابحال اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود محدودیت های گوناگون، سال جاری، ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای شهر رشت، پیشبینی شده است.
عباسی آرند اضافه کرد: ایرانسل تابحال ۹۰ درصد جمعیت استان گیلان را زیر پوشش خود قرار داده است که این پوشش جمعیتی، شامل ۱۵۰۰ روستای این استان است.
وی تاکید کرد: شیوع بیماری کرونا طی حدود دو سال گذشته، باعث رشد شدید تقاضای مصرف دیتا برای خدماتی مانند آموزش آنلاین وغیره شد و این رشد تقاضا، تفکر توسعه دولت الکترونیک و خدمات دیجیتال مانند هوشمندسازی ارائه‌ی خدمات عمومی را گسترش داد.
مدیرعامل ایرانسل همینطور ضمن اشاره به راه اندازی خدمات شبکه‌ی نسل پنجم تلفن همراه، برای اولین بار در ایران توسط ایرانسل و نصب سایت های نسل پنج و ارائه‌ی خدمات تجاری به عموم مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران، ابراز امیدواری کرد بزودی سایت 5G ایرانسل در شهر رشت هم نصب و راه اندازی شود.
وی اجرای هر چه سریع تر پروژه های زیرساختی را مهم ارزیابی و اثر توسعه دسترسی به خدمات ارتباطی را در رشد اقتصاد دیجیتال، بسیار مهم برشمرد. استاندار گیلان هم در این دیدار، به استقبال نسل جوان و اقشار مختلف جامعه از ایرانسل و نقش اثرگذار آن طی دوران انتشار کرونا جهت استفاده از بستر فضای مجازی در انتقال مفاهیم آموزشی و تغییر سبک زندگی مردم اشاره و آنرا بسیار کمک کننده عنوان نمود. وی ضمن اشاره به نگاه اقشار مختلف مردم دنیا به جهان ارتباطات و پیوند مستمر زندگی امروزه با شبکه های ارتباطی اظهار داشت: سرمایه گذاری بالغ بر هزار میلیارد تومانی ایرانسل در گیلان، نشان از شناخت جامعه هدف دارد و با عنایت به تراکم جمعیتی این استان و توریست پذیر بودن آن، توسعه زیرساخت ها مطالبه ای عمومی است. زارع ضمن اشاره به پوشش ۹۰ درصدی جمعیت این استان توسط ایرانسل، با اشاره به اینکه افزایش این شاخص رضایتمندی مردم را به دنبال دارد، اضافه کرد: در توسعه زیرساخت ها، علاوه بر جمعیت ثابت گیلان، باید حضور گردشگران و مسافران در بازه های زمانی مختلف را هم در نظر گرفت. وی همینطور تعامل دستگاههای مختلف و شهرداری ها با ایرانسل و آمادگی مسؤولان استانی و محلی برای مشارکت در توسعه پروژه های شهر هوشمند را ضروری دانست و بر عملیاتی شدن دیگر طرح ها در این حوزه، تاکید کرد. تأکید بر گسترش همکاری ایرانسل و شهرداری رشت در ارائه‌ی خدمات شهر هوشمند همینطور در دیدار مدیرعامل ایرانسل با شهردار رشت نیز، دو طرف بر گسترش همکاری ها در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات شهر هوشمند و توسعه پوشش ارتباطی در جهت تسریع در روند تحول دیجیتال در این شهر، تاکید کردند. مدیرعامل ایرانسل در این دیدار، ضمن اشاره به برنامه‌ی ایرانسل برای توسعه پوشش ارتباطی به شهروندان و مسافران شهر رشت، خواهان همکاری شهرداری برای تسریع در فرایندهای قانونی مربوطه شد.
مهندس سید محمد احمدی شهردار رشت نیز، ضمن اشاره به عرضه خدمات شهر هوشمند، خدمات سازمانی و خدمات دیتاسنتر و پردازش ابری توسط ایرانسل، خواهان گسترش عرضه این خدمات به شهرداری و دستگاههای اجرایی و مردم رشت شد. رفع موانع موجود در اجرای پروژه های ارتباطی گیلان همینطور طی دیدار مدیرعامل ایرانسل با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در محل این اداره کل، پروژه های در دست انجام ایرانسل در این استان بررسی و بر لزوم رفع موانع موجود در اجرای هر چه سریع تر این پروژه ها تاکید شد. مدیرعامل ایرانسل در این جلسه، از همکاریهای انجام شده توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان برای پیشبرد پروژه های ارتباطی ایرانسل در این استان قدردانی کرد.
مهندس فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان نیز، ضمن تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در گسترش پوشش ارتباطی استان، خواهان ارتقای هر چه بیشتر سطح خدمات ارتباطی ایرانسل در گیلان شد.


منبع:

1400/04/25
23:58:38
5.0 / 5
996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ParsiKav