با نرم افزارهای جدید؛

گوشیها و برنامه های اندرویدی از كلمه عبور بی نیاز می شوند

گوشیها و برنامه های اندرویدی از كلمه عبور بی نیاز می شوند

به گزارش پارسی كاو استفاده از كلمات عبور برای ایمن سازی اپلیكیشن های اندرویدی فعلا یك لزوم است، اما در آینده نزدیك نیازی به استفاده از كلمه عبور در این نوع گوشیها نخواهد بود.به گزارش پارسی كاو به نقل از زددی نت، با اینكه فناوری های مختلفی برای ایمن سازی برنامه های اندرویدی عرضه شده، اما هیچ یك از آنها خالی از نقص و ضعف نیستند. روز گذشته در كنگره جهانی موبایل در بارسلون اسپانیا دو شركت گوگل و فیدو الینس از روشی جایگزین به جای استفاده از كلمات عبور برای گوشیهای اندرویدی رونمایی كردند.
FIDO Alliance یك انجمن صنعتی است كه بر روی یكپارچه سازی فناوری های ایمن سازی متمركز است و شركت هایی مانند آمازون، ای آر ام، گوگل، اینتل، لنوو و مایكروسافت در آن عضویت دارند. این مجموعه تاكنون استانداردهای ایمنی متنوعی را ابداع كرده كه همچون آنها می توان به FIDO U۲F و FIDO UAF اشاره نمود.
این مجموعه یكی از استانداردهای جدید خود موسوم به FIDO۲ را با گوشیهای اندرویدی سازگار كرده است كه ورود به محیط برنامه ها یا سرویس های آنلاین را از راه كلیدهای امنیتی FIDO مانند YubiKey یا خصوصیت های بیومتریك خاص هر فرد مانند اثرانگشت، خصوصیت های صورت و غیره امكان پذیر می كند.
استفاده از این استاندارد امنیتی نه تنها مانع از نفوذ هكرها به اپلیكیشن های مختلف می شود، بلكه منجر به شناسایی نقاط ضعف و حفره های امنیتی به منظور مرتفع ساختن آنها می شود.
به زودی توسعه دهندگان برنامه های تحت وب و طراحان اپلیكیشن های اندرویدی می توانند از این استاندارد برای طراحی نرم افزارهای بدون نیاز به كلمه عبور استفاده كنند یا نرم افزارهای فعلی خویش را به روز كنند.
گوگل هنوز زمانی را برای ممكن شدن استفاده از این فناوری اعلام نكرده است. در عین حال مرورگرهای مشهوری مانند كروم، اج، فایرفاكس و سافاری در حال برنامه ریزی برای عرضه این خدمات هستند.

1397/12/07
19:34:24
5.0 / 5
5039
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ParsiKav