برگزاری كنفرانسی درباره زباله های فضایی

برگزاری كنفرانسی درباره زباله های فضایی

پارسی کاو: آژانس فضایی اروپا بتازگی با انتشار ویدیویی در حساب کاربری خود در اینستاگرام اطلاعاتی درباره زباله های فضایی ارائه داد.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا، در حال حاضر بیش از ۱۲۹ میلیون شی بزرگتر از یک میلی متر در مدار زمین وجود دارد. ماهواره های غیرفعال تا برخی اشیا کوچک قسمتی از این اشیا هستند.
اما هر چقدر هم مقدار آنها کوچک باشد هر چیزی که در مدار با سرعت بیش از ۵۶ هزار کیلومتر در ساعت حرکت نماید در صورت تماس با ماهواره های زیادی که ما را در سراسر جهان(چه برای GPS، داده تلفن همراه یا اتصال اینترنت )به یکدیگر متصل می کند خطرناکست.
آژانس فضایی اروپا نوشت: چاره این است که پیش از اینکه خیلی دیر شود اقدام نماییم. بنا بر این است که ما ماموریت ClearSpace-۱ که نخستین ماموریت جهان برای از بین بردن زباله های فضایی را شروع کردیم و می خواهیم آنرا در سال ۲۰۲۵ پرتاب نماییم.
در تاریخ ۲۰ آوریل ۲۰۲۱ نیز ما میزبان هشتمین کنفرانس اروپایی درباره زباله های فضایی از دارمشتات، آلمان خواهیم بود. دانشمندان، مهندسان، متخصصان صنعت و سیاست گذاران این کنفرانس چهار روزه بصورت مجازی با یکدیگر در مورد آخرین مسائل پیرامون زباله های فضایی صحبت خواهند کرد. آنها درباره آخرین تحقیقات صحبت و اهتمام خواهند کرد چاره هایی برای مشکلات احتمالی عرضه کنند.
منبع:

1400/01/27
12:49:21
5.0 / 5
1122
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav