یك مدیر گوگل اعلام كرد؛

دلیل عدم دسترسی كاربران ایرانی به سرویسهای گوگل

دلیل عدم دسترسی كاربران ایرانی به سرویسهای گوگل

پارسی کاو: یکی از مدیران گوگل اعلام نموده دلیل عدم دسترسی کاربران ایرانی به سرویسهای این شرکت اقدام دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا برای وادار کردن شرکت ها به همخوانی با تحریم ها است.


به گزارش پارسی کاو به نقل از مهر، یک مهندس نرم افزار و مدیر واحد «جیگساو» گوگل در توئیتی به عدم دسترسی بعضی کاربران ایرانی به سرویسهای گوگل اشاره نموده است. «وینیسیوس فورتوتا» در حساب کاربری خود در اینباره نوشته است: OFAC( دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا) شرکت هایی را ردیابی می کند که جهت همخوانی با تحریم ها، تلاش کافی برای مکان یابی کاربران خود انجام نمی دهند. انتظار می رود شرکتهای فناوری بیشتری مجبور به بستن سرویسهای خود برای کاربران ایرانی شوند. ما باید این سیاست را تغییر دهیم.
وی در این توئیت و توئیت پس از آن به دو نمونه از اقدامات دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا اشاره می کند. یکی از لینک های ضمیمه شده در توئیت در ارتباط با ژانویه ۲۰۲۱ میلادی است که به تسویه ای میان «اوفک» و شرکت «بیت گو»(BitGo) برای فراهم کردن سرویس کیف پول دیجیتال برای کاربران در مناطق تحریم شده همچون کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه اشاره شده است. در توئیت بعدی هم به تسویه ای میان «اوفک» و شرکت آمازون اشاره شده که مبحث آن تخلف از مقررات تحریم های آمریکا توسط این شرکت است. این اقدام هشداری به شرکتهای آنلاین و تجارت الکترونیک است تا نسبت به غربالگری تحریم ها هوشیارتر عمل کنند. این در شرایطی است که شرکت گوگل اخیرا برخی سرویسهای تجاری و غیرتجاری خویش را از دسترسی کاربران ایرانی خارج کرده است. خیلی از سرویسهای مذکور قبلاً برای کاربران ایرانی محدود بود اما حالا حتی با استفاده از فیلترشکن و VPN هم دسترسی به آنها ممکن نیست. این در شرایطی است که گوگل تابحال بیانیه رسمی در این خصوص منتشر نکرده است.


منبع:

1400/01/22
21:07:01
5.0 / 5
1344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ParsiKav