تحویل واكسن كووید-19 با پهپاد

تحویل واكسن كووید-19 با پهپاد

به گزارش پارسی کاو هواپیماهای بدون سرنشین واکسن کووید-19را به مناطق دور افتاده آفریقا تحویل می دهند و وقتی به مقصد مورد نظر می رسند، محموله را در منطقه ای از پیش تعیین شده آزاد می کنند تا واکسن ها با چتر روی زمین فرود بیایند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، از اوایل ماه مارس، نخستین تحویل واکسن کرونا با هواپیماهای بدون سرنشین در کشور آفریقایی غنا شروع شد. یک پهپاد ۲۵۰ دوز از واکسن کووید-۱۹ را با کمک یک چتر برای یک مرکز بهداشت روستایی فرستاد و نخستین محموله از ۳۶ محموله واکسن مورد نظر را در روز اول به سلامت به دست مردم رساند.
شرکت تحویل پهپادی "زیپ لاین"(Zipline) چندین سال است که در کشورهای مختلف آفریقایی فعالیت می کند و زیرساخت های تحویل محموله با پهپاد را برای کمک به حمل و نقل تجهیزات پزشکی حیاتی به مناطق دور افتاده آماده کرده است. تحویل کیسه های خون با هواپیماهای بدون سرنشین در سال ۲۰۱۶ در کشور رواندا توسط این شرکت شروع شد و به سرعت به کشورهایی همچون تانزانیا گسترش یافت.
هواپیمای بدون سرنشین این شرکت که به صورت سفارشی طراحی شده است، یک سفر رفت و برگشت ۱۶۰ کیلومتری را با حداکثر ۱.۷۵ کیلوگرم بار انجام می دهد. این هواپیماهای بدون سرنشین بال ثابت می توانند به حداکثر سرعت ۱۲۸ کیلومتر در ساعت برسند و با سرعت ثابت ۱۰۱ کیلومتر در ساعت پرواز کنند.
تازه ترین خدمت این شرکت تحویل واکسن با هواپیماهای بدون سرنشین شامل نخستین واکسن های کرونا است که بعنوان قسمتی از توافق نامه جهانی موسوم به "کوواکس"(COVAX) در آفریقا توزیع می شود که یک ابتکار بین المللی برای کمک به دسترسی عادلانه به واکسن های کووید-۱۹ در همه جهان است.


حالا بعد از چند ماه برنامه ریزی، ۶۰۰ هزار دوز واکسن آکسفورد/ آسترازنکا در پایتخت غنا فرود آمد. در تاریخ ۲ مارس نخستین پهپاد از "مپانیا" در منطقه اشانتی در جنوب مرکزی غنا به پرواز درآمد. بعد از ۳۴ دقیقه پرواز، وارد "آسوفوا" شد که در حدود ۷۰ کیلومتری آن قرار دارد. یک جعبه کوچک عایق بندی شده حاوی ۲۵ ویال واکسن کووید-۱۹ با چتر نجات در آنجا رها گردید و فرود آمد و در عرض پنج ساعت ۲۵۰ نفر واکسینه شدند. تا اختتام آن روز هم ۳۵ مورد دیگر تحویل پهپادی به مرکز بهداشتی "آسووفوا" انجام شد.
با حمایت چندین بنیاد و دولت غنا چندین شعبه از شرکت "زیپ لاین" در سراسر این کشور به وجود آمده است. تخمین زده می شود که هم اکنون حدود ۱۰۰۰ مرکز بهداشتی در این کشور توسط این سرویس تحویل آماده خدمت رسانی باشند.
"کیتلین برتون" از شرکت "زیپ لاین" معتقد می باشد که این سیستم توزیع، امکان انتقال دقیق و سریع واکسن ها به مناطق دورافتاده را فراهم می آورد.
منبع:

1399/12/20
18:10:04
0.0 / 5
1129
تگهای خبر: تجهیزات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav