هشدار جدید به شركتهای فناوری؛

الگوریتم های فیسبوك، توئیتر و گوگل كاربران را افراطی تر می كند

الگوریتم های فیسبوك، توئیتر و گوگل كاربران را افراطی تر می كند

پارسی کاو: برخی از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا می گویند الگوریتم های مورد استفاده در شبکه های اجتماعی فیسبوک، توئیتر و یوتیوب (متعلق به گوگل) کاربران را رادیکال تر و تندخوتر می کند.به گزارش پارسی کاو به نقل از سی نت، این نمایندگان با ارسال نامه ای خطاب به مدیران عامل شرکتهای مذکور به آنها اخطار داده اند که الگوریتم های تنظیم کننده محتوای نمایش داده شده برای هر کاربر در همه این شبکه های اجتماعی بگونه ای تنظیم شده اند که مردم را به سمت افراط گرایی سیاسی سوق می دهند.
در نامه مورد اشاره که توسط نمایندگان دموکرات کالیفرنیا و نیوجرسی نوشته شده آمده است: نحوه مدیریت محتوا در پلت فرم های فیسبوک، توئیتر و یوتیوب مشکل بزرگی است و آنچه که در جریان حمله اوباش به کنگره در ششم ژانویه رخ داده، حاصل این مشکل است.
در ادامه این نامه تاکید شده است: الگوریتم های فیسبوک، توئیتر و یوتیوب محتوای موید تعصبات سیاسی هر کاربر و به خصوص محتوایی که ریشه در خشم و هیجان و ترس دارد را برای وی نمایش می دهند. شبکه های اجتماعی می دانند چگونه این مشکل را حل و فصل کنند و ما امیدواریم این کار را انجام دهند. اگر این الگوریتم ها کماکان منجر به وقوع خشونت در دنیای واقعی شوند، یعنی همان چیزی که در تاریخ ۶ ژانویه دیدیم، ما قوانینی را تصویب خواهیم کرد که شرکتهای فناوری را در معرض مسئولیت بیشتری قرار دهد.
تا به حال در مجموع ۳۲ نماینده دموکرات این نامه را امضا کرده اند. اما هیچ نماینده جمهوری خواهی حاضر به امضای آن نشده است. گوگل، فیسبوک و توئیتر هم واکنش خاصی در این حوزه نشان نداده اند.


منبع:

1399/11/05
13:34:41
0.0 / 5
1153
تگهای خبر: توئیتر , شبكه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav