برای ساماندهی حوزه فناوری؛

چین علی بابا و دو شركت دیگر را جریمه كرد

چین علی بابا و دو شركت دیگر را جریمه كرد

پارسی کاو: مقامات چینی شرکت علی بابا و دو شرکت دیگر را به سبب عدم گزارش دادن معاملات خود به رگولاتوری این کشور جریمه کردند.به گزارش پارسی کاو به نقل از سی ان بی سی، رگولاتوری چین شرکت بزرگ علی بابا را به دلیل عدم اعلام صحیح خریدهای گذشته آن جریمه کرد. ناظران بازار این تحول را نشانه ای از تصمیم جدی پکن برای ساماندهی حوزه فناوری و کسب و کارهای فعال در این حوزه دانسته اند.
علی بابا، لیترچر و شرکت هایوباکس هر یک توسط اداره تنظیم مقررات بازار چین معروف به اس ای ام آر که رگولاتوری این کشور به حساب می آید، حدود ۷۶۵۰۰ دلار جریمه شدند.
هر سه این شرکت ها و به خصوص علی بابا در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته اند و یکی از علل این رشد خرید شرکتهای کوچک تر خلاق توسط آنها بوده است. اما این مورد توسط آنها به درستی به مقامات رگولاتوری چین اعلام نشده است. چین نگران است که شرکت هایی مانند علی بابا با کنترل انحصار بازار فناوری اطلاعات در این کشور رقبای کوچک تر را به حاشیه برانند و کسب و کارهای کوچک تر را ورشکست کنند.
خریدهایی که به درستی به رگولاتوری چین اعلام نشده، عبارتند از خرید سهام فروشگاه آنلاین این تایم توسط علی بابا، خرید نیوکلاسیک مدیا توسط لیترچر و خرید چایناپست اسمارت لجستیک توسط هایوباکس.
رگولاتوری چین در حال بررسی این مورد است که آیا خریدهای مورد اشاره قوانین ضد انحصارطلبی تجاری این کشور را نقض کرده اند یا خیر.


منبع:

1399/09/25
12:23:29
5.0 / 5
1510
تگهای خبر: آنلاین , خرید , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ParsiKav