كشاورزی هوشمند با كمك ربات كشاورز

كشاورزی هوشمند با كمك ربات كشاورز

به گزارش پارسی كاو یك استارت آپ در شمال یونان رباتی را بوجود آورده است كه بزودی در انجام انواع كارهای كشاورزی به كشاورزان كمك خواهد نمود و یونان را یك گام به سمت دستیابی به كشاورزی هوشمند جلو خواهد برد.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از اکاثیمرینی، استارت آپ مذکور "ترا رباتیکس"(Terra Robotics) نام دارد و در شهر "کیلکیس" یونان قرار دارد. این شرکت با توسعه این ربات ها کار در زمین کشاورزی را برای کشاورزان آسان خواهد نمود.
"کنستانتینوس کاندیلاس"(Konstantinos Kandylas) بنیانگذار شرکت"ترا رباتیکس" در گفتگو با روزنامه یونانی "کاثیمرینی" اظهار داشت: هدف ما این است که ربات ها تمام کارهایی را که کشاورزان هم اکنون قادر به انجام آن هستند انجام دهند. در این مرحله ما در تلاشیم نمونه اولیه ربات خویش را به پایان برسانیم، هدف ما حرکت مستقل ربات در یک زمین و انجام کارهای روزمره است.
وی ادامه داد: این ربات می تواند کارهایی شامل کندن علف های هرز، شناسایی بیماری های گیاهی و غیره را انجام دهد. ربات آزمایشی که ما در حال ساخت آن هستیم، می تواند به تنهایی اما تحت نظارت و با دخالت کاربر در اطراف یک زمین حرکت نماید. ما می خواهیم ابزارهای مختلف مورد استفاده کشاورزان را به ربات اضافه نماییم تا بتواند کارهایی که آنها انتظار دارند، انجام دهد.
کاندیلاس اظهار داشت: ما انتظار داریم تا آخر سال، ربات بتواند بدون احتیاج به مداخله کاربر در مزرعه حرکت نماید.
نمونه اولیه نهایی تا سال دیگر آماده خواهد شد. ربات ترا رباتیکس به کشاورزان نوید بهبود عملکرد در زمین، کاهش در هزینه های تولید و افزایش در تولید را خواهد داد. بنابر گفته توسعه دهندگان این ربات کشاورز قادر خواهد بود روزانه بین شش تا هشت ساعت کار کند و زمین را هم آبیاری کند.
1399/08/05
23:05:28
5.0 / 5
1794
تگهای خبر: شركت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ParsiKav