آژانس فضایی اروپا:

منتظر ایده های خوب شما هستیم

منتظر ایده های خوب شما هستیم

به گزارش پارسی كاو آژانس فضایی اروپا به تازگی در حساب كاربری خود در ایسنتاگرام ویدیویی جالب منتشر نمود و در توضیح آن درباره انرژی خورشیدی صحبت كرد.


به گزاش ایسنا، تولید انرژی خورشیدی در سال های اخیر بسیار ارزانتر و کارآمدتر شده است، اما هرچقدر هم که تکنولوژی پیشرفت کند، محدودیت های اساسی همیشه باقی خواهند ماند.
صفحات خورشیدی فقط می توانند در طول روز انرژی تولید کنند و مقدار زیادی از نور خورشید هم هنگام آمدن به زمین توسط جو جذب می شود. اما اگر در عوض بتوانیم انرژی خورشیدی را در فضا جمع آوری کرده و به سطح زمین بتابانیم چه خواهد شد؟ ما به دنبال ایده هایی با مضمون فناوری ها و مفاهیم ماهواره های خورشیدی هستیم که دقیقاً به ما در انجام این کار کمک خواهند کرد.
در خارج از جو، نور خورشید تا ۱۱ برابر شدیدتر از میزان تابش آن در اروپا است و نیروگاه های خورشیدی مستقر در فضا می توانند برای گرفتن حداکثر میزان نور ممکن، "۲۴ در ۷" (تمام وقت) رو به خورشید باشند. ۲۴ در ۷ که در کشورهای غربی به صورت ۲۴/۷ هم نمایش داده می شود، یک اصطلاح است که عبارت است از عرضه خدمات، یا در دنیای سایبر بروز شدن، در ۲۴ ساعت از شبانه روز و در تمام ۷ روز در هفته. به عبارت دیگر کار به صورت تمام وقت و بدون توقف.
سپس ماهواره ها می توانند انرژی را پایین به سمت زمین، ماه یا سیارات دیگر انتقال دهند و آنجاست که یک منبع انرژی موجود به سادگی توانایی ما در کشف این مکان ها را افزایش خواهد داد. بخش هایی از سیستم های ماهواره ای انرژی خورشیدی در مقیاس کوچک در مدار نشان داده شده اند، اما برای عملی ساختن این فناوری، پیشرفت های فناوری در مناطق مختلف لازم است. بعنوان مثال، ما باید توانایی خویش را در تولید و استقرار سازه های بسیار بزرگ و همینطور تبدیل و انتقال انرژی به صورت موثر بهبود بخشیم. هنگامی که این فناوری با اطمینان و کارآیی در شبکه های برق موجود در زمین ادغام شود، می توانیم شاهد تأمین مداوم انرژی خورشیدی از فضا، حتی در طول شب های طولانی زمستان باشیم. علاوه بر کاهش فشار بر ظرفیت ذخیره سازی، توانایی انتقال بی سیم انرژی به هر مکانی در کره زمین به ما امکان می دهد تا انرژی را دقیقاً در مکان مورد نیاز تأمین نماییم. حال از شما برای عرضه جدید ترین ایده ها در این عرصه دعوت می نماییم. به این سایت رجوع و بعد از بررسی ایده خویش را آنجا عرضه دهید.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/07/15
23:15:29
5.0 / 5
1916
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav