نظارت از راه دور بر بیماران در شرایط انتشار كرونا

نظارت از راه دور بر بیماران در شرایط انتشار كرونا

به گزارش پارسی كاو بیماری همه گیر كووید-۱۹ سبب شده تا دانشمندان فناوری های جدیدی را برای نظارت از راه دور بر بیماران توسعه دهند حالا بخش پزشكی قلب و عروق دانشگاه علوم پزشكی و دندانپزشكی توكیو(TMDU) در حال كار با شركت ژاپنیˮكیوسراˮ(Kyocera) است تا بتواند توسط یك فناوری نه تنها از راه دور بر علایم حیاتی بیماران نظارت بلكه به بهبودی حال آنها هم كمك نماید.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، یکی از نگرانی پزشکان این است که خیلی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بعضی موارد گرفتار بیماری های قلبی و سکته های مغزی و لخته خون می شوند که این موارد به صورت معمول توسط متخصصان توانبخشی پس از عمل در جلسات حضوری درمان می شوند. اما به علت لزوم فاصله گذاری اجتماعی محققان این مطالعه با شرکت "کیوسرا" همکاری کرده اند تا یک دستگاه پوشیدنی را آزمایش و به متخصصان توانبخشی کمک نماید تا از راه اینترنت با بیماران خود در تماس باشند.
این دستگاه پوشیدنی برخی از علایم حیاتی همچون ضربان قلب و اشباع اکسیژن خون(SpO۲) بیمار را اندازه گیری می کند و این موارد را در زمان حال به پزشک منتقل می کند. در ضمن، پزشک معالج می تواند با استفاده از هدفون های هدایت یا القای استخوانی و میکروفن که جزئی از دستگاه جدید است، مستقیماً با بیمار ارتباط برقرار کند. هدایت استخوانی یا القای استخوانی(Bone Conduction) فناوری است که بر پایه ارتعاشات از راه استخوان جمجمه صدا را به گوش داخلی منتقل می سازد.
توسعه دهندگان امیدوارند که این تکنولوژی جدید با عنایت به شرایط موجود ضمن به حداقل رساندن استفاده از تجهیزات محافظ شخصی و محدود کردن خطر قرار گرفتن در معرض بیماران مبتلا به این بیماری، بتواند به بهترین وجه ممکن و در بهترین شرایط ممکن به عرضه درمان کمک نماید.

منبع:

1399/04/16
17:48:16
5.0 / 5
3028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ParsiKav