چشم و هم چشمی فضایی اتحادیه اروپا با آمریكا و چین!

چشم و هم چشمی فضایی اتحادیه اروپا با آمریكا و چین!

پارسی كاو: اتحادیه اروپا به دنبال پرتاب های موفق فضایی اخیر آمریكا و چین به صرافت افتاده است تا برنامه های فضایی خودرا سرعت ببخشد و ماهواره های خودرا حتی سه سال جلوتر از زمان مقرر پرتاب خواهدنمود.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، تنور مسابقه فضایی مدرن در حال گرم شدن است و اتحادیه اروپا کاملاً بر این مسئله واقف است که باید سرعت بیشتری بگیرد.
"تیری برتون" رئیس بخش فضایی اتحادیه اروپا در مصاحبه ای به رویترز اظهار داشت: اتحادیه اروپا باتوجه به پیشرفت سریع شرکت های خصوصی فضایی مانند اسپیس ایکس(SpaceX) و همین طور موفقیت های فضایی چین، اجرای برنامه های خودرا تسریع می کند.
این تصمیم می تواند به پرتاب ماهواره های ناوبری موسوم به "گالیله"(Galileo) سه سال قبل از موعد یعنی سال 2024 بیانجامد.
همین طور این اتحادیه بودجه خودرا برای نخستین بار به پشتیبانی از ساخت موشک های قابل استفاده مجدد و سایر تکنولوژیهای جدید پرتاب فضایی اختصاص خواهد داد.
اتحادیه اروپا همین طور برای ترغیب به نوآوری، یک قرارداد یک میلیارد یورویی با شرکت فضایی آریان اسپیس"(Arianespace) منعقد می کند و یک میلیارد یورو هم به صندوق فضایی اروپا برای پرورش استارتاپ های فضایی اختصاص خواهد داد.
"برتون" همین طور ابراز امیدواری کرد که اتحادیه اروپا یک شبکه پهنای باند ماهواره ای اروپایی و همین طور سیستمی برای جلوگیری از برخورد با دیگر ماهواره ها و سایر موارد در مدار پرتاب کند.
ممکنست دلیل خوبی برای این عجله وجود داشته باشد، چونکه اتحادیه اروپا برای استقلال از سازمان های فضایی کشورهای دیگر تحت فشار قرار گرفته است و تحقق این هدف با موشک های کند و غیرقابل استفاده مجدد و اتکا به مجموعه ماهواره های GPS متعلق به ایالات متحده کار دشواری است.
اینکه اتحادیه اروپا بتواند به اهداف خود برسد یا نه، موضوع دیگری است. این اتحادیه الان با بیماری همه گیر کووید-19 دست و پنجه نرم می کند و در صورتیکه خیلی از موارد ضروری و نیاز به توجه فوری وجود دارد، هیچ ضمانتی وجود ندارد که بودجه کافی به پیشرفت فضایی برسد.
منبع:

1399/04/10
13:38:49
5.0 / 5
3195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ParsiKav