تبدیل خط خطی ها به عكس توسط هوش مصنوعی

تبدیل خط خطی ها به عكس توسط هوش مصنوعی

به گزارش پارسی كاو یك سیستم هوش مصنوعی جدید معروف به ˮDeepFaceDrawingˮ می تواند نقاشی هایی را كه به صورت چند خط كشیده شده اند، به یك عكس پرتره واقعی تبدیل كند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، محققان راهی پیدا کرده اند که نقاشی های ساده و خط خطی را به تصاویر پرتره واقع گرایانه تبدیل کنند. سیستم هوش مصنوعی "DeepFaceDrawing" که توسط گروهی در آکادمی علوم چین در پکن بوجود آمده است، از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران بی استعداد در طراحی و نقاشی و تولید تصاویر با کیفیت بالا از خط خطی های آنها استفاده می نماید.
این نخستین بار نیست که ما دارای چنین فناوری جالبی هستیم، اما مطمئناً این سیستم جدید پیشرفته ترین آنها است و به جزئیاتی که برنامه های دیگر نیاز داشتند، نیاز ندارد.
این برنامه عمدتاً با استفاده از احتمال کار می کند و به جای اینکه به شکل دقیقی از پلک یا لب ها نیاز داشته باشد، به بانک اطلاعاتی خود شامل صورت ها و اجزای صورت رجوع می کند و آنرا با طرح کلی مطابقت می دهد. چشم ها، بینی، دهان، شکل صورت و نوع مو همه به صورت جداگانه در نظر گرفته می شوند و سپس در یک تصویر واحد جمع می شوند.
همانطور که در مقاله معرفی این سیستم توضیح داده شده است، تکنیک های اخیر ترجمه عمیق تصویر به تصویر، امکان تولید سریع تصاویر چهره از طرح های آزاد را فراهم می آورد.
ازاین رو این هوش مصنوعی می تواند حتی نقاشی ها و طراحی های ساده و خط خطی را به تصاویر با کیفیت بالا و واقعی تبدیل کند.
البته هنوز معلوم نیست که این نرم افزار، نژاد را چگونه در نظر می گیرد. از میان 17 هزار طرح و عکسی که تابحال توسط این سیستم بوجود آمده است، اکثریت آنها چهره های قفقازی و آمریکای جنوبی داشته اند. این امکان دارد نتیجه داده های منبع باشد. ضمن اینکه تعصب نژادی یک مشکل در حال پیشرفت در جهانِ هوش مصنوعی است یا شاید این اتفاق به علت پیچیدگی اشکال صورت است. به هر حال محققان جزئیات بیشتری عرضه نداده اند.
در هر صورت، این فناوری مقرر است در کنفرانس SIGGRAPH سال جاری در ماه ژوئیه که به دنبال شیوع بیماری همه گیر کووید-19 به صورت مجازی برگزار می شود، به معرض نمایش گذاشته شود.
به قول سازندگان، این نرم افزار بزودی عرضه می شود و ما می توانیم کاربرد آنرا در ماه های آینده مشاهده نماییم. این برنامه نه تنها بعنوان یک برنامه سرگرم کننده، بلکه می تواند برای بازسازی سریع چهره افراد مظنون و اجرای قانون کمک کننده باشد.
منبع:

1399/03/30
21:39:15
5.0 / 5
3011
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ParsiKav