در لایو اینستاگرام مطرح شد

نامه جهرمی به رئیس جمهور برای آزادسازی فركانس از صدا و سیما

نامه جهرمی به رئیس جمهور برای آزادسازی فركانس از صدا و سیما

به گزارش پارسی كاو وزیر ارتباطات از ارسال نامه ای به رئیس جمهور برای درخواست بازپس گیری فضای فركانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز از سازمان صدا و سیما اطلاع داد.به گزارش پارسی كاو به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در لایو اینستاگرام با اشاره به نیازمندی كشور به افزایش ظرفیت شبكه موبایل، تصریح كرد: در صورتیكه منابع فركانسی را دریافت نماییم، كیفیت اینترنت موبایل افزایش می یابد.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه از روز ۱۸ اسفندماه سال ۹۸ كشور وارد بهمن ترافیك شبكه اینترنت شد، اظهار داشت: طراحی شبكه تلفن همراه برای ترافیك روزانه ۷.۵ پتابایت پیشبینی شده بود كه این عدد در تاریخ ۱۸ اسفند برای هر اپراتور به ترافیك حدود ۶.۸ پتابایت رسید.
وی با اشاره به اینكه متوسط سرعت نسل ۴ موبایل می توانست حدود ۱۵ مگابیت بر ثانیه باشد، اضافه كرد: از ۱۸ تا ۲۸ اسفندماه ۹۸ اپراتورهای موبایل ظرفیت شبكه را افزایش دادند و الان ظرفیت شبكه موبایل از متوسط روزانه ۷.۵ پتابایت به ۱۱.۲ پتابایت رسیده است. با این وجود به علت افزایش میزان مصرف كاربران، در صورتیكه منابع فركانسی در اختیار داشته باشیم می توانیم این ظرفیت را افزایش دهیم.
جهرمی افزود: در این ایام و برای مختل نشدن شبكه موبایل، بخشی از فركانس سایر اپراتورها و سایر بهره برداران را آزادسازی و در اختیار اپراتورهای موبایل قرار دادیم و از اپراتورهای بین المللی هم برای این افزایش ظرفیت كمك گرفتیم.
وی با اشاره به اینكه شب گذشته ظرفیت شبكه موبایل از ۱۱ پتابایت هم عبور كرد، اظهار داشت: تمامی تلاشمان این است كه بتوانیم ظرفیت شبكه موبایل را برای كلاس های مجازی مدارس و دانشگاه ها افزایش دهیم و در این راستا نیازمند منابع فركانسی هستیم كه بخشی از آن در اختیار سازمان صدا و سیما است.
وزیر ارتباطات افزود: ازاین رو امروز با ارسال نامه ای به رئیس جمهور و عرضه گزارش ۶ ساله از پیگیری هایمان برای آزادسازی فركانس ۷۰۰ و ۸۰۰ كه در اختیار صدا و سیما است، خواهان بررسی این درخواست در ستاد ملی كرونا شدیم تا با همدلی و همراهی سازمان صدا و سیما، این فضای فركانسی به شبكه موبایل افزوده شود و شاهد افزایش كیفیت این خدمات باشیم.
وی اظهار داشت: مطمئن هستیم كه آزادسازی فضای فركانسی به اندازه آزادسازی خرمشهر سخت نیست، اظهار داشت: درصورتی كه این منابع فركانسی از جانب صدا وسیما در اختیار ما قرار گیرد، كیفیت اینترنت موبایل چند برابر بهبود می یابد.
جهرمی تاكید كرد: با عنایت به میزان مصرف كاربران، پیشبینی مان روند كاهشی كیفیت در سرعت اینترنت موبایل است و تنها با آزادسازی فضای فركانسی می توانیم امیدوار باشیم كه كیفیت بر می گردد.

1399/01/19
12:37:33
5.0 / 5
3485
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav