تلاش پژوهشگران گوگل برای آموزش ربات های چهارپا

تلاش پژوهشگران گوگل برای آموزش ربات های چهارپا

پارسی كاو: پژوهشگران گوگل طی پروژه جدیدی اهتمام كرده اند تا تقلید از حیواناتی مانند سگ را به ربات های چهارپا آموزش دهند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، پژوهشگران آزمایشگاه هوش مصنوعی گوگل با همكاری پژوهشگران "دانشگاه كالیفرنیا، بركلی"(UC Berkeley) تلاش نموده اند تا راهی برای انتقال كارآمد و خودكار رفتارهای حیوانی مانند سگ به یك ربات چهارپا پیدا كنند. چنین كاری، قبل از این نیز انجام شده اما پژوهشگران در این پروژه، از نوعی روند آموزشی بهره برده اند كه به بینش تخصصی و مهارت بالایی نیاز دارد.
در این روند، بعضی از تنظیمات دستی نیز مورد نیاز هستند تا این اطمینان حاصل شود كه حركات حیوان به درستی توسط ربات به اجرا در می آیند. از آنجائیكه هر رباتی كه به سگ شباهت دارد، در واقع یك سگ نیست و روش حركت سگ نیز دقیقا روش حركت كردن ربات نیست، امكان افتادن و شكست خوردن ربات در وظایف وجود دارد.
پژوهشگران در این پروژه اهتمام كرده اند تا این مشكلات را تا حد امكان برطرف كنند. در این فرایند، معمولا حركات سگ ثبت می شوند و پاها و مفاصل به دقت مورد بررسی قرار می گیرند. حركات پاها و مفاصل طی یك شبیه سازی دیجیتالی، به ربات منتقل می شوند تا ربات برای تقلید از آنها تلاش كند.


پژوهشگران در این شبیه سازی، پارامترهایی را نیز مشخص كرده اند كه نحوه راه رفتن را به درستی به ربات آموزش می دهند.
منبع:

1399/01/16
17:10:40
5.0 / 5
3738
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ParsiKav