بررسی توالی ژنوم كروناویروس در برزیل

بررسی توالی ژنوم كروناویروس در برزیل

به گزارش پارسی كاو پژوهشگران برزیلی برای درك بهتر نحوه گسترش كروناویروس، به بررسی توالی ژنوم آن پرداخته اند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه سائوپائولو، تنها دو روز بعد از تایید اولین مورد مبتلا شدن به كروناویروس در سائوپائولو، پژوهشگران "دانشگاه سائوپائولو"(USP) و "دانشگاه آكسفورد" (University of Oxford)، توالی كامل ژنوم این ویروس را منتشر نمودند.
این گزارش می تواند امكان بحث و تبادل داده را میان متخصصان حوزه سلامت فراهم آورد. اطلاعاتی از این دست، به درك نحوه گسترش كروناویروس در سرتاسر جهان كمك می كنند و به عرضه واكسن و آزمایش های تشخیصی منجر می شوند.
"استر سابینو"(Ester Sabino)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما با بررسی توالی ژنوم كروناویروس، گامی به سمت درك ریشه این ویروس واگیردار برداشته ایم.
سابینو افزود: اولین توالی ژنوم كه در برزیل مورد بررسی قرار گرفت، با ژنوم ویروسی كه در ووهان بررسی گردید، تفاوت داشت. ما برای درك نحوه گسترش و تكامل این ویروس باید از كل ژنوم نقشه برداری نماییم.
پژوهشگران در این پروژه، از توالی كامل ژنوم كروناویروسی كه از دومین بیمار برزیلی به دست آمده بود، نقشه برداری كردند. تنها ۲۴ ساعت بعد از تایید وجود این ویروس در بدن بیمار، مشخص شد كه تفاوت هایی میان ژنوم ویروس موجود در بدن اولین و دومین بیمار وجود دارد.
سابینو افزود: دومین ژنوم بررسی شده در برزیل، به ژنوم بررسی شده در انگلستان، شباهت بیشتری دارد و هر دو مورد هم با ژنوم ویروس در ووهان متفاوت هستند.
سابینو اضافه كرد: ادامه روند بررسی، به پژوهشگران امكان خواهد داد تا آن گروه از نواحی ژنوم را كه كمتر در معرض جهش قرار دارند، شناسایی كنند. همینطور این روند، به عرضه واكسن و آزمایش های تشخیصی كمك خواهند كردـ1398/12/14
22:21:05
5.0 / 5
3940
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav