ارتقای تشخیص چهره با هوش مصنوعی برای شناسایی افراد دارای ماسك

ارتقای تشخیص چهره با هوش مصنوعی برای شناسایی افراد دارای ماسك

به گزارش پارسی كاو یكی از شركت های فناوری چین از ارتقای الگوریتم تشخیص چهره خود اطلاع داده كه افراد دارای ماسك را هم شناسایی می كند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از چاینا دیلی، در حال حاضر بیشتر مردم در چین به علت شیوع كرونا از ماسك استفاده می نمایند و شركت های سازنده فناوری تشخیص چهره در این كشور از "هوش مصنوعی" استفاده می نمایند تا بتوانند چهره افراد دارای ماسك را هم شناسایی و از این طریق به پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری كمك كنند.
"شركت فناوری هانوانگ"(Hanwang Technology Co Ltd) كه مقر آن در پكن است، الگوریتم اصلی خویش را ارتقا داده و یك سیستم جدید تشخیص چهره برای افرادی كه ماسك به صورت خود می زنند، تولید كرده است.
"هوانگ لی"(Huang Lei) مدیر این شركت اظهار داشت: شركت ما تنها در طول یك ماه به ارتقای این الگوریتم پرداخت.
وی ادامه داد، ما بیشتر از ۱۰ سال است كه در بازارهای خارجی از آفریقا گرفته تا خاورمیانه مشتریان زیادی داریم.
لی افزود، ما می توانیم محصولات فناوری خویش را به نحوی ارتقا دهیم كه چهره های دارای ماسك را شناسایی كنند. الان سیستم ارتقا یافته ما در استادیوم شماره ۳ پكن، موزه آتش پكن و برخی دیگر از شركت ها تعبیه شده است.
برپایه آیین نامه دولت چین در مورد پیشگیری و كنترل بیماری "كووید-۱۹"، افرادی كه از ماسك استفاده نمی كنند، اجازه ورود به مكان های گوناگون را ندارند و برپایه قوانین مربوط با آنها برخورد می شود.
وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین هم اظهار كرد، برای پیشگیری از شیوع بیشتر "كرونا ویروس" و كنترل این بیماری، باید از اینترنت، كلان داده ها، هوش مصنوعی و رایانش ابری استفاده شد.1398/12/08
14:30:39
5.0 / 5
4122
تگهای خبر: اینترنت , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ParsiKav