وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران:

تكمیل اقدامات باقی مانده از سند شبكه ملی اطلاعات

تكمیل اقدامات باقی مانده از سند شبكه ملی اطلاعات

پارسی كاو: وزیر ارتباطات از تكمیل اقدامات باقی مانده از سند شبكه ملی اطلاعات كه در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید، طی یك و نیم سال آینده آگاهی داد.به گزارش پارسی كاو به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی امروز یكشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دو پروژه را طی یك و نیم سال آینده با جدیت دنبال می نماییم كه یكی از آنها تكمیل اقدامات باقی مانده از سند شبكه ملی اطلاعات است كه در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده و بخش زیرساختی آن بر عهده ما گذاشته شده است.
وی اظهار داشت: بخش مهمی از این اقدامات پیش رفته و بخش مهمتری باقی مانده است. از آنجایی كه معتقدیم «كار را كه كرد؟ آن كه تمام كرد»، میزان باقی مانده از این اقدام را در مدت یك و نیم سال آینده به سرانجام می رسانیم.
وزیر ارتباطات اشاره كرد: در این صورت ظرفیت لازم برای توسعه اقتصاد فضای مجازی و اقتصاد استارت آپی ایجاد خواهد شد و شاهد رشد و جهش كشور در فضای اقتصادی خواهیم بود.
وی اظهار داشت: برنامه بعدی ما تكمیل پروژه های فضایی است كه آنرا با جدیت پیگیری می نماییم و الان ۵ ماهواره آماده برای پرتاب داریم تا شاهد تثبیت فناوری فضایی در كشور باشیم.
آذری جهرمی در پاسخ به این پرسش كه مشكل ماهواره ظفر ۱ آیا در پروژه ماهواره ظفر ۲ حل خواهد شد، اظهار داشت: ماهواره ظفر مشكلی نداشت و اشكالاتی در ماهواره بر سیمرغ بود كه ان شاءالله برای پرتاب های بعدی برطرف خواهد شد.
راه حل نهایی برای اختتام كلاهبرداری خدمات ارزش افزوده
وزیر ارتباطات افزود: چاره نهایی برای ساماندهی كلاهبرداری خدمات ارزش افزوده موبایلی با مركز ملی فضای مجازی تدوین شده است و تا دو هفته آینده در كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب می رسد و اجرا می گردد.
آذری جهرمی در مورد آخرین وضعیت سامانه تست كیفیت اینترنت (نت سنج پلاس) اظهار داشت: این سامانه طی چند روز اخیر كه از راه اندازی آن می گذرد موجب جنب و جوش اپراتورها برای بهبود كیفیت خدمات دهی اینترنت شده است.
وی اضافه كرد: تابحال ۱۴۵ هزار كاربر از تست سرعت اینترنت در این سامانه بهره برده اند و تمام داده های آن به صورت شفاف در اختیار مردم قرار دارد.
وزیر ارتباطات درباره هوشمندسازی مدارس نیز اظهار داشت: بر اساس تفاهمی كه با وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه داریم، بخش اتصال مدارس به شبكه ملی اطلاعات برعهده وزارت ارتباطات قرار دارد كه ۷۰ درصد مدارس تابحال به این شبكه متصل شده اند. در حوزه تجهیز مدارس، وزارت آموزش و پرورش مسئولیت دارد و سامانه های هوشمندسازی مدارس نیز در پروژه ای با حضور سازمان فناوری اطلاعات و وزارت آموزش و پرورش در حال انجام می باشد.
وی در مورد آخرین اطلاعات از حمله سایبری هفته گذشته به زیرساخت های ارتباطی كشور اظهار داشت: سامانه دژفا بعنوان سپر امنیتی شبكه ملی اطلاعات موفق به دفع این حملات شد و با توجه به این كه دولت های متخاصم در حمله سایبری به كشور برای ما كم نگذاشته و نمونه هایی از ویروس های استاكس نت و فلیم نیز از نشانه های بارز این خصومت ها است، ما آمادگی حداكثری در این عرصه داریم و برای دفع حملات طراحی شده تلاش می نماییم.


منبع:

1398/11/27
22:40:39
5.0 / 5
4525
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ParsiKav