2 سرنشین اول كپسول دراگون مشخص شدند

2 سرنشین اول كپسول دراگون مشخص شدند

پارسی كاو: شركت ˮاسپیس ایكسˮ(SpaceX) می خواهد ˮباب بهنكنˮ(Bob Behnken) و ˮداگ هارلیˮ(Doug Hurley)، فضانوردان آمریكایی را در بهار آینده به فضا بفرستد.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، با پرواز این دو فضانورد به همراه فضاپیمای سرنشین دار "دراگون"(Dragon)، یك فضاپیمای آمریكایی برای اولین بار بعد از به انتها رسیدن برنامه شاتل فضایی، فضانوردان ناسا را با خود حمل می كند.
اسپیس ایكس، فضاپیمای سرنشین دار دراگون را بعنوان قسمتی از برنامه سفر تجاری سرنشین دار ناسا ابداع كرد. این كار، رقابتی با شركت های خصوصی در ابداع یك فضاپیمای جدید برای فرستادن فضانوردان بشمار می رود.


ناسا در سال ۲۰۱۸ این دو فضانورد را برای حضور در فضاپیمای دراگون انتخاب نمود. انتظار می رود كه پرواز بهنكن و هارلی، دوره جدیدی را در پرواز فضایی آمریكا آغاز كند برای اینكه این برنامه به ناسا امكان می دهد تا تكیه كردن به سیستم های پرتاب روسیه را برای فرستادن فضانوردان به فضا متوقف نماید. این برنامه احیانا اولین پرواز فضانوردان با یك فضاپیماری تجاری خواهد بود.


هارلی در مصاحبه ای اظهار داشت: باب و من واقعا خوش شانس هستیم كه برای این سفر فضایی انتخاب شده ایم. با نزدیك شدن به زمان پرتاب، بی قراری ما هم بیشتر می شود. ما بیشتر زمان خودرا در كالیفرنیا گذرانده ایم برای اینكه بیشتر كارهای مربوط به دراگون در اینجا انجام می شوند.
این دو فضانورد بمنظور آماده شدن برای این پرتاب، مراحل ضروری بسیاری را گذرانده اند و آموزش های بسیاری را در مورد مكانیسم دراگون دیده اند. آنها طی این مراحل آماده سازی، لباس های فضایی خودرا امتحان كرده اند و با "ایلان ماسك"(Elon Musk)، مدیرعامل اسپیس ایكس نیز ملاقات داشته اند.


هارلی اضافه كرد: شاید مردم، رفتن به فضا را موضوعی هیجان انگیز تصور كنند اما این سفر در واقع یك سفر پیچیده است.
منبع:

1398/11/07
20:38:07
5.0 / 5
4636
تگهای خبر: آموزش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ParsiKav