گوگل بزرگترین نقشه اتصالات مغزی را منتشر می كند بعلاوه فیلم

گوگل بزرگترین نقشه اتصالات مغزی را منتشر می كند بعلاوه فیلم

پارسی كاو: گوگل در پروژه جدیدی موفق شده تا بزرگترین نقشه از اتصالات موجود در مغز را تهیه نماید.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، گوگل موفق شده گام قابل توجهی در نقشه برداری از مغز بردارد. این شركت با همكاری موسسه پژوهشی "جانلیا" (Janelia)، بزرگترین نقشه واضح از اتصالات مغزی را عرضه كرده است. این نقشه، یك مدل سه بعدی از نورون های موجود در مغز مگس میوه است كه طیف متنوعی از انواع سلول و چندین ناحیه مغز را به نمایش می گذارد.
پژوهشگران، این كار را با تقسیم مغز مگس میوه به قطعات بسیار باریك و تصویربرداری از آنها با كمك میكروسكوپ الكترونی و سپس اتصال آنها به یكدیگر انجام دادند. نتیجه این كار، نقشه پیچیده ای از مغز است كه پایین ترین میزان اختلال در آن وجود دارد و می تواند كاربرد زیادی در ردیابی نورون های مغز داشته باشد.
همه افراد می توانند داده های این نقشه را ببینند و آنها را دانلود كنند. مقالاتی كه جزئیات كار را نشان می دهند نیز قابل دسترسی هستند. این نقشه مغزی می تواند ذخیره خوبی از داده های مورد نیاز برای دانشمندانی باشد كه برای درك عملكرد مغز تلاش می كنند.
بااینكه این نقشه بسیار گسترده است اما فقط یك چهارم از 100 هزار نورون موجود در مغز مگس میوه را به نمایش می گذارد. مغز موجودات بزرگتر، پیچیده تر هستند. مغز انسان، 86 میلیارد نورون را در بر دارد و یقینا نقشه برداری از آن، به كار بیشتری نیاز دارد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/11/04
22:07:38
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: دانلود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ParsiKav