همزمان با افزایش رسوایی ها؛

زاكربرگ احتمال كناره گیری از ریاست فیسبوك را رد كرد

زاكربرگ احتمال كناره گیری از ریاست فیسبوك را رد كرد

پارسی كاو: همزمان با افزایش رسوایی های فیسبوك در زمینه نقض حریم شخصی كاربران و ناتوانی در برخورد با بحران های ناشی از انتشار اخبار جعلی شایعاتی در مورد استعفای زاكربرگ منتشر گردید.به گزارش پارسی كاو به نقل از انگجت، روزنامه نیویورك تایمز یك هفته قبل گزارش مفصلی را كه بر اساس مصاحبه با ۵۰ منبع نزدیك به فیسبوك و برخی كارمندان سابق آن تهیه شده بود منتشر نمود كه نشان داده است مدیران ارشد فیسبوك و شخص زاكربرگ برای كاستن از بازتاب منفی گزارش های خبری مربوط به رسوایی كمبریج آنالیتیكا و همین طور سواستفاده روسیه از فیسبوك برای دخالت در انتخابات روسیه به روش های مختلفی متوسل شده اند.
فیس بوك در ابتدا این موضوعات را جدی نگرفت و برای مقابله با آنها و مجازات متخلفان كار چندانی انجام نداد. افشاگری های الكس استاموس مدیر امنیتی ارشد سابق فیسبوك هم نشان داده است هم زاكربرگ و هم شریل سندبرگ معاون وی از فعالیت های روسیه در فیسبوك مطلع هستند، اما برای مقابله با آن كاری نكرده اند.
زاكربرگ ابتدا تاثیر دخالت روسیه بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ را ایده ای احمقانه می دانست، اما با فشارهای كنگره سرانجام مجبور شد در این زمینه اقدامات جدی انجام دهد.
فیس بوك برای كاهش تاثیرات منفی انتشار اخبار منفی ضد خود یك شركت مشاوره ای به نام Definers Public Affairs را به خدمت گرفته تا ضد نمایندگان كنگره كه با آن مخالف هستند، لابی كند. این شركت ضد فعالان اجتماعی مخالف فیسبوك هم وارد عمل شده و حتی ضد رقبای فیسبوك مانند گوگل و اپل هم گزارش های رسانه ای منفی و مخرب منتشر می كند.
افشاگری های رسانه ای در مورد این روش های تبلیغاتی مخرب فیسبوك باعث شده تا برخی سهام داران آن به صراحت خواهان استعفای مارك زاكربرگ شوند؛ به خصوص كه نه زاكربرگ و نه سندبرگ بابت این رفتارهای خود عذرخواهی نكرده اند. هر دو نفر ادعاهای مورد اشاره را غیردقیق توصیف كرده اند و سندبرگ تصریح كرده كه امیدوار است در دهه های پیش رو باز در فیسبوك با زاكربرگ همكاری داشته باشد. خود زاكربرگ هم تصریح كرده هیچ برنامه ای برای خروج از فیسبوك ندارد.

1397/08/30
14:59:46
5.0 / 5
4833
تگهای خبر: امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ParsiKav