آئودی 2 اسكلت خارجی برای كاركنانش توسعه داد

آئودی 2 اسكلت خارجی برای كاركنانش توسعه داد

پارسی كاو: شركت خودروسازی آلمانی آئودی(Audi) بتازگی موفق به توسعه 2 ˮاسكلت خارجیˮ(exoskeleton) شده است كه كاركنان بخش خودروسازی آن كه ایستاده كار می كنند و كار آنها انجام كارهای قطعات بخش زیرین خودرو است می توانند از این اسكلت استفاده كنند تا صدمه ای به بدن آنها وارد نشود.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، اسكلت های خارجی در خط تولید خودرو می توانند به افراد كمك كنند تا راحت تر از پس كارهای سخت برآیند تا فشار كمتری به جسم آنها وارد شود. حالا شركت آئودی با دو اسكلت خارجی جدیدی كه توسعه داده از نیروهای خود در مقابل فشار آمدن به جسم شان محافظت می كند.
كاركنان می توانند هنگام نصب خطوط ترمز و ثابت كردن پنل ها در زیر بدنه خودرو از این اسكلت خارجی استفاده كنند.
دو اسكلت خارجی كه این شركت برای كاركنان خود توسعه داده Paexo و Skelex ۳۶۰ نام دارد و افراد می توانند آنرا بر روی شانه و دور كمر خود ببندند.
ایده این است كه هنگام انجام كارهایی كه بیشترین فشار بر روی شانه ها قرار دارد مقداری از این فشار كاسته شده و به قسمت مفصل ران وارد شود تا فشار عضلات و مفاصل در ناحیه شانه كم شود.


البته آئودی اولین شركتی نیست كه موفق به توسعه اسكلت خارجی شده است چونكه شركت هایی همانند فورد و هیوندای نیز پیش تر این اسكلت خارجی را توسعه داده اند. سال قبل شركت خودروسازی "فورد" برای كاهش لطمه های وارده به كارگران كارخانه های خود در سراسر جهان، یك "اسكلت خارجی" پوشیدنی طراحی كرد. این اسكلت خارجی "اكسووست" (EksoVest) نام داشت و برای محافظت از بازوی كارگران كارخانه "فورد" طراحی شده بود.1398/09/24
11:44:57
5.0 / 5
5106
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ParsiKav