انگلیسی ها برای مقابله با آلودگی هوا چه كرده اند؟

انگلیسی ها برای مقابله با آلودگی هوا چه كرده اند؟

به گزارش پارسی كاو یك شركت انگلیسی به تازگی سیستمی ابداع كرده كه به قول شركت سازنده می تواند به حذف ۹۹ درصد آلودگی بوجود آمده توسط خودرو ها در تقاطع ها، چهارراه ها و هنگام ترافیك بپردازد.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا، آلودگی هوا از معضلات كلانشهرها و شهرهای صنعتی است كه هر ساله با شروع فصل سرما و پدیده وارونگی دما، تشدید می شود و چندین سال است كه به معضلی برای سلامت شهروندان تبدیل گشته و در چنین شرایطی هم سفارش ها بخصوص برای گروه های حساس حدودا هر روز تكرار می شود. در شرایط هوای آلوده، ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون یكی از مهم ترین آلاینده ها و معضل اصلی آلودگی در فصل سرماست.

شركت "Pollution Solution" یك سیستم مكش آلودگی هوا بوجود آورده است كه هرگونه آلودگی بوجود آمده توسط وسایل نقلیه را جذب می كند. فناوری حذف آلودگی می تواند به از بین بردن ۹۹ درصد آلودگی بوجود آمده توسط وسایل نقلیه كمك نماید.

این فناوری بگونه ای است كه می توان آنرا در سراسر شهر و در كنار جاده ها نصب كرد. این سیستم در كانون های آلودگی هوا"(hot spot of air pollution) نصب می شود. این سیستم به سیستم لوله كشی زیر جاده ها متصل شده و سپس هوای آلوده را به یك "واحد تمیزكننده كنار جاده"(roadside cleaning unit) منتقل می كند. هوای خارج شده از واحد تمیز كننده با دقت ۹۹ درصد پاكیزه می شود و ذرات معلق، اكسید نیتروژن، مونوكسید كربن، هیدروكربن ها و ازن موجود در آنها از بین می رود.
"توماس دلگادو"(Thomas Delgado)، مدیر عامل شركت Pollution Solution اظهار داشت: سیستمی كه ما توسعه داده ایم را می توان در سراسر شهر نصب كرد و این سیستم به شكلی شبیه چشمان گربه ها در جاده است. وقت آن است كه دولت و مقامات محلی به شكل جدی برای مقابله با آلودگی هوا اقدام نمایند.1398/09/09
15:07:29
5.0 / 5
4843
تگهای خبر: شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ParsiKav