هند ۱۴ ماهواره به فضا فرستاد

هند ۱۴ ماهواره به فضا فرستاد

پارسی كاو: سازمان پژوهش های فضایی هند، ساعاتی پیش موفق به پرتاب 14 ماهواره به فضا شد.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، یك موشك متعلق به "سازمان پژوهش های فضایی هند"(ISRO) كه "وسیله پرتاب ماهواره قطبی" نام دارد، امروز بامداد ساعت ۷: ۲۸ بامداد (۹: ۲۸ بامداد به وقت محلی هند) ۱۴ ماهواره را به مدار زمین فرستاد.
البته از این تعداد، ۱۳ ماهواره متعلق به آمریكا است كه ۱۲ فروند از آنها برای یك شركت تصویربرداری از زمین است.
"وسیلهٔ پرتاب ماهوارهٔ قطبی"(PSLV) سازمان پژوهش های فضایی هند از مركز فضایی "ساتیش داوان"(Satish Dhawan) در هند، ماهواره ها را به فضا فرستاد.
حدود ۱۸ دقیقه بعد از لحظه پرتاب، ماهوراه رصدی "Cartosat-۳" طبق برنامه ها در مرحله مورد نظر قرار گرفت. این ماهواره تنها ماهواره هندی بود كه به فضا رفت. باقی آنها كه ۱۳ ماهواره آمریكایی بودند، همه "تاسواره" بودند.


تاسواره ها ماهواره هایی هستند متشكل از واحدهای ساختاری مكعبی كه حدود هزار و ۳۰۰ گرم وزن برای آنها تعریف شده است.
بعد از پرتاب ماهواره هندی، این ماهواره های آمریكایی هم با موفقیت به فضا رفتند.
ایسرو در یك بیانیه رسمی نوشت: ماهواره "Cartosat-۳" هندی ها هزار و ۶۲۵ كیلوگرم وزن دارد و یك ماهوراه پیشرفته رصد زمین است كه توانایی تصویربرداری آن بسیار بالاست و قادر به ثبت تصاویری بسیار با كیفیت است.
این فضاپیما برای مطالعه زمین از مدار پایین تا پنج سال آتی طراحی شده و در این مدت اطلاعاتی جمع آوری خواهدنمود كه به برنامه ریزی های شهری و توسعه منابع و زیرساخت ها كمك می نماید. البته مسئولیت های دیگری هم برای این ماهواره تعریف شده است.
منبع:

1398/09/06
16:13:25
5.0 / 5
5080
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ParsiKav