اپلیكیشن تشخیص چهره فیسبوك برای شناسایی كارمندان

اپلیكیشن تشخیص چهره فیسبوك برای شناسایی كارمندان

به گزارش پارسی كاو فیسبوك از تولید یك اپلیكیشن تشخیص چهره اطلاع داده كه از آن برای شناسایی و تایید هویت كارمندان این شركت استفاده می شود.به گزارش پارسی كاو به نقل از انگجت، در شرایطی كه جهت استفاده از برنامه های تشخیص چهره اشتیاق زیادی در دنیای فناوری وجود دارد، برخی شركت ها قصد دارند از آن استفاده های امنیتی و اطلاعاتی به عمل آورند.
فیس بوك همچون این شركت هاست كه یك اپلیكیشن تلفن همراه داخلی تولید كرده كه مجهز به فناوری شناسایی چهره بوده و می تواند كاركنان این شركت و دوستان آنها را شناسایی كند. زمان دقیق تولید اپلیكیشن مورد اشاره مشخص نمی باشد، ولی منابع آگاه می گویند این كار بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ انجام شده است.
برای استفاده از این اپلیكیشن تنها كافی است گوشی با دوربین فعال شده در مقابل چهره فرد مورد نظر قرار بگیرد و با این كار هویت وی شناسایی می شود. برنامه مورد اشاره می تواند به سرعت تمام كاركنان فیسبوك را با دقت بالایی بشناسد.
این اقدام فیسبوك قبل از این جنجال آفرین شده و گفته می شود برخی از كاركنان این شركت به دلیل جمع آوری اطلاعات شخصی خود از راه همین اپلیكیشن بدون كسب اجازه و تایید، از فیسبوك شكایت كرده اند.

1398/09/04
23:27:59
5.0 / 5
4726
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav