ادغام مطالب بایگانی اینترنت و ویكی پدیا برای دسترسی راحت تر كاربران

ادغام مطالب بایگانی اینترنت و ویكی پدیا برای دسترسی راحت تر كاربران

پارسی كاو: حالا افراد می توانند به راحتی به منابع مقالات ˮویكی پدیاˮ و كتاب های مرجع موجود در ˮبایگانی اینترنتˮ دسترسی داشته باشند چونكه این دو دانشنامه آنلاین بتازگی به سبب راحتی كار كاربران با یكدیگر همكاری كرده اند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا، گزارش ها حاكی از ان است كه كتابخانه دیجیتال "بایگانی اینترنت"(Internet Archive) و دانشنامه آنلاین "ویكی پدیا"(Wikipedia) به جهت اینكه افراد راحت تر به صورت آنلاین به منابع مختلف دسترسی داشته باشند با یكدیگر همكاری كرده اند.
حالا بایگانی اینترنت و ویكی پدیا خبرهای خوبی برای شما دارند. بایگانی اینترنت ۱۳۰ هزار كتاب مرجع را در ویكی پدیا قرار داده است. این كتاب ها از زبان های مختلفی چون انگلیسی، یونانی، عربی و موارد دیگر است.
بایگانی اینترنت می خواهد در آینده كتاب های بیشتری را در ویكی پدیا قرار دهد چونكه این گونه كاربران تنها با یك كلیك به خیلی از منابع دسترسی خواهند داشت.
بایگانی اینترنت در واقع یك كتابخانه دیجیتال خرید كتاب های الكترونیكی است. "بروستر كال"(Brewster Kahle) كتابدار دیجیتال بایگانی اینترنت اظهار داشت: آنچه در قرن ها در كتاب ها نوشته شده است اطلاع رسانی به دیگر نسل ها برای یادگیری بیشتر است. هدف از بایگانی اینترنت آوردن چهار میلیون كتاب دیگر به صورت آنلاین در آینده است. همه افراد به كتابخانه دسترسی ندارند و یا وقت كافی برای مراجعه به كتابخانه را ندارند و یا شاید منبع مورد نظر آنها در كتابخانه موجود نباشد با این كار تمام افراد به راحتی می توانند منبع مورد نظر خودرا پیدا كرده و پیش نمایشی از آنرا بخوانند و در صورت تمایل به داشتن آن مبادرت به خریدن كنند.
منبع:

1398/08/11
20:57:51
5.0 / 5
4348
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ParsiKav