رئیس اپل امیدوار به دریافت معافیت مالیاتی ترامپ

رئیس اپل امیدوار به دریافت معافیت مالیاتی ترامپ

به گزارش پارسی كاو تیم كوك مدیرعامل اپل كه زمانی منفور ترامپ رئیس جمهور امریكا بود، سرانجام توانست دل وی را به دست آورد و امیدوار است برای اپل معافیت های مالیاتی مهمی بگیرد.به گزارش پارسی كاو به نقل از سی ان بی سی، تیم كوك مدیرعامل اپل در سال ۲۰۱۶ حامی هیلاری كلینتون نامزد دموكرات ها در انتخابات ریاست جمهوری امریكا بود و پس از انتخاب ترامپ هم بر سر موضوعاتی بر سر تصمیمات مهاجرتی كاخ سفید با وی مخالفت كرده بود. در مقابل ترامپ هم چند باری به تیم كوك تاخته بود و خواهان انتقال كارخانه های این شركت به آمریكا برای افزایش نرخ اشتغال مردم این كشور شده بود.
اما به نظر می آید كشمكش ها بین دو طرف این روزها خاتمه یافته باشد و رابطه ترامپ و خانواده اش با تیم كوك و اپل رو به بهبود باشد. مقرر است دولت فدرال آمریكا ظرف ماه های آینده در مورد معافیت های مالیاتی اپل تصمیم جدیدی بگیرد.
اگر معافیت های مالیاتی اپل مورد تایید كاخ سفید قرار نگیرد این شركت باید بابت واردات قطعات مختلف كالاهای الكترونیكی از چین ۱۵ درصد مالیات بپردازد كه این امر به معنای افزایش هزینه تولید محصولات اپل و گران تر شدن آنها یا كاهش حاشیه سود اپل از محل فروش هر یك از این كالاهاست كه در هر دو حالت سبب تحمیل خسارت به اپل می شود.
تیم كوك برای حل این مشكل به صورت مستقیم با خود ترامپ وارد مذاكره شده و كوشیده تا موضع وی را در مقابل اپل به هر نحو ممكن نرم تر كند. ترامپ قبلا در ماه آگوست گفته بود احترام زیادی برای تیم كوك قائل است و با وی در مورد تعرفه های مالیاتی مذاكره كرده است.
تیم كوك با این استدلال كه سامسونگ رقیب اصلی اپل در آمریكا به دلیل فعالیت در كره جنوبی تعرفه مالیاتی نمی پردازد خواهان همراهی كاخ سفید برای كاهش زیان وارده به این شركت شده است. به نظر می آید این استدلال ترامپ را تحت تاثیر قرار داده؛ به خصوص كه وی به تازگی كوك را دوست خوب خود توصیف كرده است.
اپل بر خلاف شركت هایی مانند مایكروسافت، گوگل و فیسبوك تا به امروز برای لابی های سیاسی چندان هزینه نمی كرد، اما ظاهرا شرایط سیاسی جدید مدیر اپل را مجبور به تغییر موضع كرده است. همینطور این نكته كه تیم كوك مدیرعامل اپل خود به صورت شخصی برای همراه كردن ترامپ وقت صرف كرده و به صورت مستقیم با خود وی سخن می گوید هم بر ترامپ تاثیر مثبتی گذاشته است. ترامپ در آگوست گذشته در این مورد اظهار داشته بود: دیگران برای استخدام مشاوران گرانقیمت وقت صرف می كنند، اما تیم كوك به صورت مستقیم با من سخن می گوید.

1398/07/14
14:14:05
5.0 / 5
4992
تگهای خبر: شركت , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ParsiKav