فروش اطلاعات غلط تازه ترین كاسبی دنیای تاریك وب

فروش اطلاعات غلط تازه ترین كاسبی دنیای تاریك وب

به گزارش پارسی كاو هكرهای اینترنتی در كنار فروش انواع اطلاعات صحیح در بخش تاریك وب برای كسب درآمد، به یك روش جدید كلاهبرداری یعنی فروش اطلاعات غلط و دروغین روی آورده اند.به گزارش پارسی كاو به نقل از زددی نت، اگر تا قبل از این تنها دولت ها با هدف دخالت در انتخابات سایر كشورها یا تخریب سیاستمداران و افراد مشهور به نشر اطلاعات دروغین و كذب دست می زدند، حالا دامنه این كار به هكرهای عادی و جنایتكاران دنیای مجازی هم كشیده شده و آنها هم با هدف تخریب شركت ها و موسسات هدف در بخش خصوصی اطلاعات و اخبار دروغینی را در مورد آنها به مشتریان خود می فروشند.
محققان می گویند این نخستین بار است كه هكرهای زیرزمینی بخش تاریك وب خدمات فروش اطلاعات غلط و دروغین به علاقمندان و خریداران عرضه می كنند. بخش مهم این خبرها اهداف تبلیغاتی تخریبی دارند و با هدف از میدان به در كردن رقبا با خراب كردن چهره آنها منتشر و فروخته می شوند.
بررسی موسسه تحقیقاتی ریكوردد فیوچر نشان داده است انتشار این نوع اخبار دروغین به مدت یك ماه می تواند به شكل جدی به اعتبار و حسن شهرت یك مجموعه تجاری لطمه بزند. این موسسه موفق به شناسایی یك گروه هكری روس شده كه تبلیغاتی را برای این نوع خدمات در بخش تاریك وب منتشر نموده و اخطار داده كه در آینده دامنه این نوع اقدامات توسعه پیدا می كند.

1398/07/09
22:37:33
5.0 / 5
4614
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ParsiKav