رگولاتوری اعلام كرد؛

فروش سیمكارت خارجی در ایران غیرقانونی می باشد، آگهی به زوار اربعین

فروش سیمكارت خارجی در ایران غیرقانونی می باشد، آگهی به زوار اربعین

به گزارش پارسی كاو مدیر نظارت بر سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اظهار داشت: مدت اعتبار مجوز دفاتر فروش سیمكارت های خارجی به انتها رسیده و اگر سیم كارتی هم اكنون به فروش می رسد غیرقانونی می باشد.


به گزارش پارسی كاو به نقل از رگولاتوری، از سال ۹۲ بر طبق مصوبه ۱۶۷ كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، با صدور مجوز از طرف رگولاتوری، فروش سیم كارت‎های خارجی در داخل كشور ممكن شد. مجوزهایی كه دو سال اعتبار داشتند و بعد از آن باید برای تمدید مجوز به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بازگشت می كردند. سال قبل اعتبار دارندگان مجوز و قرارداد مراكز فروش سیمكارت های خارجی به انتها رسیده است، اما هنوز نیز مسافران عتبات عالیات و حج از سیمكارت های عراقی كه در كشور به فروش می رسد، استفاده می نمایند.
با توجه به اینكه فروش این سیمكارت ها قانونی نیست، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در مقابل كیفیت ارائه سرویس سیمكارت ها و سوءاستفاده هایی كه امكان دارد از آن صورت گیرد، مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.
سیدمحمد امامی مدیركل دفتر نظارت بر سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری درباره وضعیت این سیمكارت ها در آستانه اربعین و سفر زوار به عراق، اظهار داشت: بعد از تصویب مصوبه ۱۶۷ كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات دو شركت متقاضی فعالیت در حوزه فروش سیمكارت های خارجی، خواهان دریافت مجوز شدند. بعد از مدتی یكی از این دفاتر فعالیت خودرا ادامه نداد و دفتر دیگر مشغول به كار بود. از زمانی كه مدت اعتبار مجوز این شركت نیز به انتها رسیده، دیگر مجموعه یا فردی برای دریافت مجوز جدید یا تمدید آن اقدام نكرده است.
وی اضافه كرد: اگر شركتی از رگولاتوری مجوز فروش این سیمكارت ها را در داخل كشور بگیرد، هم فروش آن قانونی می باشد، هم افرادی كه از آن استفاده می نمایند مجاز هستند، چون احراز هویت می شوند و رگولاتوری می تواند بر طبق مصوبه ای كه وجود دارد در صورت ایجاد مشكل به شكایت آنها رسیدگی كرده و پاسخگو باشد؛ اما هم اكنون با عنایت به اختتام اعتبار مجوزهای ارائه شده، هیچ شركت دارای مجوزی در این عرصه وجود ندارد.
امامی افزود: از نظر ما سیمكارت های خارجی غیرمجاز هستند و مردم نباید آنها را تهیه كنند چون اگر اتفاقی رخ دهد ما نمی توانیم پاسخگو باشیم.
وی درباب اینكه آیا اپراتورهای داخلی می توانند این سیمكارت ها را به فروش برسانند یا نه، اظهار داشت: طبق مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، هر شركت و اپراتوری می تواند برای فروش سیمكارت های خارجی درخواست دهد. ما هم بررسی می نماییم و شاید طی بازه زمانی یك تا دو ماه بتوانند مجوز دریافت نمایند.
امامی اشاره كرد: با عنایت به اینكه كمتر از بیست روز تا اربعین باقی مانده، اگر اپراتورها تصمیم بگیرند سیمكارت های عراقی بفروشند، رگولاتوری آمادگی دارد تا مجوزها را سریع تر از زمان مقرر اعطا كند.
مدیركل نظارت بر سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اظهار نمود: موضوعی كه الان در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مطرح است، نبود متقاضی برای دریافت مجوز فروش سیمكارت خارجی است. از نظر منطقی نیز، كسی كه از كشور دیگری به ایران بیاید و بخواهد از اپراتورهای دیگر استفاده نماید، باید هزینه بیشتری بپردازد. مگر اینكه برای ایام پیش رو خرید و فروش این سیمكارت ها منطقی باشد.
وی به افرادی كه برای مراسم اربعین قصد سفر به عراق و خرید سیمكارت دارند سفارش كرد: از آن جایی كه هم اكنون دفتر قانونی فروش این سیمكارت ها را در داخل كشور نداریم، زوار بهتر است از دفاتر مجاز در كشور مقصد سیمكارت را خریداری كنند، چونكه در آن كشور هم افراد احراز هویت می شوند و هم مراجع ذیصلاح پاسخگوی مشكلات احتمالی هستند.


منبع:

1398/07/09
14:10:19
5.0 / 5
4682
تگهای خبر: ارتباطات , شركت , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ParsiKav