دبیر كارگروه اینترنت اشیا:

درآمد آینده بازار اینترنت اشیا به ۱۴۰۰ میلیارد تومان می رسد

درآمد آینده بازار اینترنت اشیا به ۱۴۰۰ میلیارد تومان می رسد

به گزارش پارسی كاو دبیر كارگروه اینترنت اشیا ستاد اقتصاد دیجیتالی و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: درآمد بازار آینده اینترنت اشیا در ایران به 1400 میلیارد تومان می رسد.به گزارش پارسی كاو به نقل از وزارت ارتباطات، مهدی روحانی نژاد به تشریح اشكال مختلف اینترنت اشیا و تاثیر آن بر زندگی روزمره پرداخت و از خانه، حمل و نقل، سرویس سلامت، انرژی، صنایع، كشاورزی، خرده فروشی و شهر هوشمند بعنوان مظاهر مختلف ورود فناوری اینترنت اشیا (IOT ) به زندگی نام برد.
وی با اشاره به اینكه درآمد بازار آینده اینترنت اشیا در ایران به ۱۴۰۰ میلیارد تومان می رسد، اظهار داشت: پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ بیشتر از ۷۵ میلیون دستگاه به اینترنت اشیا متصل می شوند.
روحانی نژاد كه در كارگاه آموزشی با سوژه آشنایی با «اینترنت اشیا» در وزارت ارتباطات سخن می گفت، مهمترین دلیل جهت استفاده از اینترنت اشیا در كشور را جلوگیری از هدر رفت منابع و بالا بردن بهره وری اعلام نمود.
وی از سازمان محیط زیست، شركت توانیر، شهرداری تهران، وزارت جهاد كشاورزی و شركت ملی گاز ایران بعنوان پیشتازان ورود به عرصه اینترنت اشیا در كشور نام برد و فناوری اینترنت اشیا را چاره كاهش آلودگی در كلان شهرها، جلوگیری از اتلاف انرژی، كاهش قاچاق سوخت، حفاظت محیط زیست، افزایش راندمان در حوزه های كشاورزی و دامپروری عنوان نمود.
دبیر كارگروه اینترنت اشیا ستاد اقتصاد دیجیتالی و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر ورود استارت آپ ها به این حوزه به سبب بكر بودن بازار بسیار پر بازده آن تاكید نمود.


منبع:

1398/07/08
20:41:39
5.0 / 5
5197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav