سایمون به زمین بازگشت

سایمون به زمین بازگشت

به گزارش پارسی كاو انسانها یك گام به داشتن ربات های دستیار در فضا نزدیك تر شدند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، "سایمون"(CIMON ) رباتی است كه توسط شركت های "آی. بی. ام"(IBM) و "ایرباس"(Airbus) ساخته شده است. این ربات سال قبل به فضا رفت و بعد از آزمایش موفقیت آمیز در ایستگاه فضایی بین المللی در تاریخ ۲۷ اوت(۵ شهریور) سال جاری به زمین بازگشت.
این دستگاه رباتیك كروی در آزمایش انجام شده در فضا هم مهارت های "هوش مصنوعی" خویش را نشان داد و هم توانایی شناور شدن و معلق ماندن در "ایستگاه فضایی بین المللی"(ISS).
از مهارت های هوش مصنوعی سایمون می توان به تشخیص و شناخت فضانودان و عرضه دستورالعمل های مختلف اشاره نمود. این ربات به شكل یك توپ بوده و وزن آن به پنج كیلو گرم می رسد. سایمون قابلیت فهم و تشخیص موسیقی داشته و دامنه لغاتش شامل بیشتر از هزار جمله است.
البته تصور نكنید این آخر ماجراست و كار این ربات به اتمام رسیده است. بلكه این آغاز یك راه موفقیت آمیز در اكتشافات فضایی است.
ربات سایمون جدیدی كه در حال ساخته شدن است، دارای خصوصیت هایی همچون داشتن كامپیوتر قوی تر، میكروفن بهتر، كنترل پرواز بهتر و سیستم مكالمه ای مطلوب تر است كه می تواند صحبت ها را تشخیص دهد.


انتظار می رود كه نسخه جدید ربات سایمون در دسامبر سال جاری به ایستگاه فضایی بین المللی برسد تا آزمایشات بیشتری روی آن صورت گیرد.
ایستگاه فضایی بین المللی در حال تبدیل شدن به یك قطب رباتیك برای كشورهای مختلف است.
به تازگی آمریكا ربات مكعبی "استروبی"(Astrobee) را برای آزمایش به فضا فرستاد و روسیه هم طی روزهای گذشته ربات "فدور"(Fyodor) را به مدار زمین فرستاد.
امروزه آژانس های بزرگ فضایی وجود ربات های فضانورد را ضروری می مانند چونكه این ربات ها بعنوان یك دستیار عمل می كنند و در آینده كه مدت زمان ماندن در فضا طولانی تر می شود، وجود آنها حائز اهمیت خواهند بود.
آخر پیام


1398/06/11
14:30:32
5.0 / 5
4876
تگهای خبر: شركت , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ParsiKav