یك شركت آمریكایی مدعی ساخت داروی درمان سرطان شد

یك شركت آمریكایی مدعی ساخت داروی درمان سرطان شد

پارسی كاو: شركت آمریكایی «مورفوجنسیس» (Morphogenesis) اعلام كرد، دارویی (آمپول) توسعه داده كه سلول های سرطانی بدن را شناسایی می كند و به سیستم ایمنی بدن اجازه می دهد آنها را از بین ببرند.به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا، شركت مورفوجنسیس كه در حوزه توسعه و تحقیقات ژن درمانی و سلول درمانی فعالیت می كند، مدعی است دارویی برای سرطان ساخته كه هم اكنون آزمایش های حیوانی را سپری كرده و در مرحله آزمایش های انسانی قرار دارد.

آمپول مذكور ایمیون اِف ایكس (ImmuneFx) نام دارد و عملكرد آن به شكلی است كه بعد از تزریق، سلول های سرطانی را شناسایی كرده و در اختیار سیستم ایمنی بدن قرار می دهد.

البته لازم به ذكر است این واكسن حالا در دسترس نیست و در آینده ای نزدیك و پس از انجام آزمایش ها وارد بازار خواهد شد.

تاكنون افراد مبتلا به سرطان مجبور به انجام شیمی درمانی و پرتودرمانی بودند اما در صورتیكه آزمایش های آتی، موثر بودن این دارو را تأیید كند، این امر می تواند انقلابی در روند درمان سرطان به وجود آورد.

آمپول مذكور با استفاده از ژن درمانی و سلول درمانی، سلول های سرطانی را وادار می كند تا یك آنتی ژن خاص باكتریایی را روی سطح خود نشان دهند كه سیستم ایمنی بدن بدین سان به راحتی این سلول ها را شناسایی كرده و از بین می برد.

این شركت تابستان امسال آزمایش كلینیكی این نوع از ژن درمانی را برای درمان تومورهای سرطانی آغاز می كند. آزمایش این دارو روی شش بیمار كه مبتلا به سرطان تهاجمی پوست هستند، انجام می شود.

منبع:

1398/05/22
13:09:57
5.0 / 5
4931
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav