ایلان ماسك:

جزئیات استارتاپ نورالینك بزودی مشخص می شود

جزئیات استارتاپ نورالینك بزودی مشخص می شود

پارسی كاو جزئیات استارتاپ نورالینك بزودی مشخص می شود


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا، ایلان ماسك با انتشار پیامی در توئیتر اعلام نمود طی جلسه ای كه در تاریخ ۱۶ ژوئیه در سانفرانسیسكو برگزار خواهدنمود درباره جزئیات پروژه استارتاپ "نورالینك" بیشتر صحبت خواهدنمود.
هدف استارتاپ نورالینك(Neuralink) توسعه یك پهنای باند بسیار قوی برای ارتباط انسان ها و كامپیوتر ها است. نكته جالب پروژه مذكور این است كه افراد عادی نیز می توانند در این كنفرانس شركت نمایند اما ابتدا می بایست به هشت سوال پاسخ دهند كه دو سوال آن نخست وارد كردن نام كاربری پروفایل لینكدین(LinkedIn) و دومین سوال دلیل آنها جهت شركت در این كنفرانس است. افرادی كه قادر به شركت در این كنفرانس نیستند هم می توانند كنفرانس را به صورت زنده در سایت نورالینك مشاهده كنند.
بنابر گزارش ها این استارتاپ می خواهد با ساخت تراشه های كامپیوتری قابل كاشت در داخل مغز انسان، مرز بین بشر و ماشین را كم رنگ تر كند.
گفته می شود این تراشه حس لامسه كاربران را بازیابی می كند. این پردازنده سیگنال های پیچیده ای را رمزگشایی می كند كه در داخل مغز انسان شكل گرفته اند؛ سپس تراشه آنها را به رقم تبدیل می كند تا بتواند این سیگنال ها را پردازش كند. در نتیجه شخصی كه این تراشه در مغز وی كار گذاشته می شود، امكان كنترل كردن عملكرد عضلات بدن را پیدا می كند.

استارتاپ نورالینك
استارتاپ نورالینك یك شركت "عصب فناوری"(neurotechnology) آمریكایی است كه توسط ایلان ماسك در سال ۲۰۱۶ تأسیس و در سال ۲۰۱۷ كار خودرا شروع كرد. دفتر مركزی این استارتاپ در سانفرانسیسكو است. از زمان تأسیس، چندین دانشمند عصب شناس از دانشگاه های مختلف در آنجا مشغول به كار هستند.
در سال ۲۰۱۷ سایتی به نام "ویت بات وای"(Wait But Why) گزارش داد كه این استارتاپ می خواهد دستگاه هایی توسعه دهد كه می تواند بیماری های مغزی جدی را در مدتی كوتاه درمان كند. این سایت كار این شركت را جنبشی "فرابشریت" (Transhumanism) نامید. فرا بشریت، جنبشی فكری و فرهنگی است كه می گوید با پیشرفتِ فناوری و افزایش در دسترس بودنِ آن، می توان به جلوگیری از افزایشِ سن یا به توانمندسازیِ انسان ها به لحاظِ توانایی هایِ فیزیكی، ذهنی یا روان شناختی، پرداخت.
پاسخ تمام سوالاتی كه در ذهنمان به وجود آمده طی دو روز آینده دركنفرانس سانفرانسیكو گفته خواهد شد.1398/04/23
14:38:15
5.0 / 5
4916
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ParsiKav