با تلاش پژوهشگران آمریكایی

ابداع سیستمی برای ارزیابی عملكرد كارمندان در محل كار

ابداع سیستمی برای ارزیابی عملكرد كارمندان در محل كار

پارسی كاو: پژوهشگران آمریكایی یك سیستم ارزیابی ابداع نموده اند كه می تواند عملكرد كارمندان را در محل كار آنها ردیابی كند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، پژوهشگران "دانشگاه دارتموث"(Dartmouth College) آمریكا، یك سیستم جدید ابداع نموده اند كه می تواند عملكرد كارمندان را با كمك یك تلفن همراه هوشمند، یك دستبند تناسب اندام و یك اپلیكیشن، ردیابی كند.
این سیستم می تواند عملكرد كارمندان را در دو دسته بالا و پایین طبقه بندی كند. برای طبقه بندی عملكرد كارمندان، از الگوریتم های یادگیری ماشینی استفاده می شود. پژوهشگران از این سیستم برای ردیابی ۷۵۰ كارمند استفاده كردند و سیستم در این آزمایش توانست تفاوت میان عملكردهای دو گروه را با ۸۰ درصد دقت تشخیص دهد.
هدف پژوهشگران این است كه سیستم جدید، بینشی در مورد سلامت فیزیكی، روحی و رفتاری به كارمندان عرضه نماید اما از سویی دیگر، مجموعه داده های این سیستم می تواند امكان نظارت دائم بر فعالیت كارمندان را هم برای شركت ها فراهم آورد.
پژوهشگران به سرپرستی پروفسور "اندرو كمپبل"(Andrew Campbell)، استاد دانشگاه دارتموث، كار خویش را با اپلیكیشنی آغاز كردند كه توسط یكی از دانشجویان این دانشگاه ابداع شده است. این اپلیكیشن، فناوری قابل توجهی برای این سیستم به حساب می آید و می تواند روش مثبتی برای بهبود خلاقیت كارمندان باشد.
كمپبل اظهار داشت: این سیستم، روش كاملاً جدیدی برای ارزیابی عملكرد كارمندان در محل كار است و كار خویش را با كمك داده های تلفن همراه و ابزار پوشیدنی انجام می دهد. شاید ادغام این سیستم جدید با یادگیری ماشینی، كلید دسترسی به بهترین نوع عملكرد برای كارمندان باشد. پژوهشگران باور دارند كه این فناوری می تواند ارزیابی واقعی عملكرد هر كارمند را بهتر از خودارزیابی و مصاحبه فراهم آورد و قابل اطمینان است.
سیستم جدید پژوهشگران دارتموث، سه قسمت دارد. یك تلفن همراه هوشمند كه فعالیت فیزیكی، موقعیت كاربر، میزان استفاده از تلفن همراه و نور محیط را ردیابی می كند. یك ردیاب تناسب اندام كه عملكرد قلب، وضعیت خواب، استرس و خصوصیت های بدن كاربر همچون وزن و مصرف كالری را مورد بررسی قرار می دهد. فرستنده هایی كه در خانه و محل كار قرار دارند و اطلاعات كافی را در مورد زمان حضور در محل كار و ساعت های استراحت فراهم می كنند.
این بررسی نشان داد كارمندانی كه عملكرد آنها در گروه بالاتر قرار دارد، كمتر از تلفن همراه استفاده می نمایند، خواب عمیق آنها طولانی تر است و فعالیت فیزیكی بیشتری دارند.
متخصصان حفظ حریم خصوصی و مدافعان حقوق كار، نگرانی خویش را در مورد ردیابی كارمندان بیان كرده اند اما علیرغم این نگرانی ها، شركت ها، انگیزه دادن به كارمندان را جهت استفاده از ردیاب های پوشیدنی متوقف نكرده اند. حتی بعضی از استارتاپ ها ترغیب شده اند تا از طریق های دیگری به ردیابی كارمندان خود بپردازند.
پژوهشگران دانشگاه دارتموث در این پروژه، با پژوهشگران دانشگاه های "نوتردام"(ND)، "موسسه فناوری جورجیا"(GT)، "دانشگاه واشنگتن"(UW)، "دانشگاه كلرادو بولدر"(CU)، "دانشگاه كالیفرنیا، ارواین"(UCI)، "دانشگاه تگزاس در آستین"(UT) و "دانشگاه كارنگی ملون"(CMU) همكاری كرده اند.
این پژوهش در مجله "Proceedings of the ACM on Interactive" به چاپ رسید.1398/04/09
01:00:06
5.0 / 5
4986
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav