نصب علایم راهنمایی برای موقعیت های اضطراری در ایستگاه فضایی بین المللی

نصب علایم راهنمایی برای موقعیت های اضطراری در ایستگاه فضایی بین المللی

پارسی كاو: سازمان فضایی آمریكا(ناسا) گزارش داد فضانوردان این سازمان نصب چراغ های راهنما در داخل بخش های آمریكایی ایستگاه فضایی بین المللی را تكمیل كردند. این چراغها در صورت بروز حادثه كمك می نماید تا مسیر ورود به سفینه نجات برای تخلیه ایستگاه را هر چه سریع تر پیدا كنند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا، در وبسایت ناسا اشاره شده است كه خدمه ایستگاه فضایی بین المللی نصب علامت های راهنما را در بخش هارمونی تكمیل كردند. چنین نشانگرهایی در آینده و در صورت وقوع حوادث پیش بینی نشده كه امكان دارد موجب خاموش شدن لامپ های روشنایی معمولی شود، به فضانوردان مسیر رسیدن به ناو سرنشین دار آمریكا را نشان خواهند داد تا آنها بتوانند به فوریت ایستگاه فضایی بین المللی را ترك كنند.
سرنشینان فعلی ایستگاه فضایی بین المللی عبارتند از كیهان نوردان روس اولگ كانوننكو و آلكسی آوچینین، فضانوردان آمریكایی آنه مك كلین، نیك هیگ و كریستینا كوك و دیوید سنت ژاك فضانورد كانادایی.
ناسا آماده می شود تا در آینده ای نه چندان دور برای حمل و نقل فضانوردان خود از سفینه های آمریكایی بخش خصوصی این كشور بجای ناوهای سایوز روسی بهره گیری كند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود سفینه استارلاینر شركت بوئینگ و سفینه دراگون شركت اسپیس ایكس تا چند ماه دیگر به خدمت ناسا در خواهند آمد.
در ماه مارس سال جاری میلادی یك فروند سفینه سرنشین دار دراگون به شكل آزمایشی، در وضعیت بدون سرنشین به فضا پرتاب شد و توانست با الحاق به ایستگاه بین المللی و بازگشت سالم به زمین توانایی خودرا نشان دهد. نخستین پرواز فضاپیمای استارلاینر به ایستگاه فضایی بین المللی در شكل بدون سرنشین جهت آزمایش سامانه های آن، برای ماه آگوست برنامه ریزی شده است.
براساس اطلاعیه ناسا تا آخر سال ۲۰۱۹، نخستین پروازهای استارلاینر و دراگون به شكل سرنشین دار اولین ماموریت مداری خودرا انجام خواهند داد. داگلاس هارلی و رابرت بنكن مقرر است نخستین پرواز آزمایشی دراگون را در اكتبر امسال انجام دهند و كریستوفر فرگوسن، مایكل فینك و نیكلای مان سرنشینان استارلاینر هستند كه در ماه نوامبر راهی ایستگاه فضایی بین المللی خواهند شد.
منبع:

1398/03/18
14:07:45
5.0 / 5
4870
تگهای خبر: سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ParsiKav