اختتام ماموریت ۳۰ روزه دراگون در ایستگاه فضایی بین المللی

اختتام ماموریت ۳۰ روزه دراگون در ایستگاه فضایی بین المللی

پارسی كاو: خدمه ایستگاه فضایی بین المللی شامل اولگ كانوننكو، انه مك كلاین و دیوید سنت ژاك برای جدا شدن سفینه باربری دراگون در روز دوشنبه 3 ژوئن آماده می شوند. جداسازی با استفاده از بازوی مكانیكی كانادآرم 2 (Canadarm2) در ساعت 16: 09 (به وقت گرینویچ) صورت خواهد گرفت و دراگون در ساعت 20: 56 وارد لایه های فشرده جو می شود.به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا، برمبنای برنامه پیش بینی شده این سفینه در ساعت ۲۱: ۵۵ در ۳۲۵ كیلومتری جنوب غربی لانگ بیچ كالیفرنیا، در اقیانوس آرام فرود خواهد آمد سپس توسط كشتی ان. ار. سی كوئست (NRC Quest) بازیابی و جهت تحقیقات و تجزیه و تحلیل های لازم به آزمایشگاه منتقل خواهد شد.

دراگون بیشتر از ۱۹۰۰ كیلوگرم محموله مختلف همچون نتایج كار و تحقیقات فضانوردان را به زمین می آورد كه همچون می توان به مواد حاصل از مطالعات واكنش سیستم ایمنی بدن در مقابل بی وزنی در آزمایشگاه كوچكی با عنوان "جعبه علوم زیستی (Life Sciences Glovebox -LSG)، نتایج آزمایش رشد كریستال پروتئین (Biophysics-6)، آزمایش بیوسنتز جلبك آلگ در شرایط میكروگرانشی "(MicroAlgae) و نتایج مطالعه" ژن در فضا "(Genes in Space-6) و نمونه های یخ زده در فریزر ویژه این ناو اشاره نمود.

همچنین دراگون تجهیزات فرسوده یا قدیمی كه دیگر در ایستگاه فضایی به آن نیازی نیست همچون دستگاه های تخلیه باتری (BCDU)، تجزیه و تحلیل كامپوننت هسته (MCA) ORU # ۲، واحد پمپاژ مجمع (PPA) دو واحد كنترل كیفیت هوا را جهت بررسی های فنی و علمی با خود به زمین خواهد آورد. بررسی فنی این دستگاه ها به كارشناسان اجازه می دهد برای آینده سامانه های قوی تری با كارآیی بیشتر بسازند

لازم به یادآوری است كه این سفینه كه با كد (Dragon C113.2 -D1-19) شناخته می شود، آخرین فروند از ناوهای باربری دراگون بود كه تنها یك دفعه به فضا رفته است و دیگر نمونه های این سفینه باربری، دو بار برای حمل بار و تجهیزات راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده اند.

منبع: فسیو او كاسموس

منبع:

1398/03/13
15:08:20
5.0 / 5
4777
تگهای خبر: تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ParsiKav