یك نوجوان سایت اپل را به خاطر استخدام هك كرد!

یك نوجوان سایت اپل را به خاطر استخدام هك كرد!

پارسی كاو: یك نوجوان استرالیایی به امید این كه شركت اپل او را استخدام كند، مبادرت به هك كردن سایت آن كرد.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، اگر شما یك نوجوان بودید و امیدوار بودید كه در یك شركت غول فناوری كار كنید، چه راهی در پیش می گرفتید؟ به احتمال زیاد برنامه تحصیلی خودرا طبق آن تنظیم می كردید و امیدوار بودید كه در نهایت یك روز برای كارآموزی و استخدام به آن شركت بروید. اما یك نوجوان استرالیایی از روشی غیر معمول بهره برده است.
این نوجوان اپل را هك كرده و به جرم خود اعتراف كرده است، در صورتیكه اعلام نموده امیدوار بوده است این كار موجب شود در شركت اپل مشغول به كار شود.
وی شنیده بوده كه یك نوجوان اروپایی چنین كاری كرده و اپل او را استخدام كرده است و تصور می كرده بعد از هك كردن اپل یك شغل در انتظار او خواهد بود. در صورتیكه قانون نظر دیگری دارد.
خوشبختانه این مساله سبب زندانی شدن این نوجوان نشد و تنها به پرداخت ۵۰۰ دلار استرالیا جزای نقدی و ۹ ماه رفتار مناسب و تحت نظر بودن محكوم شد.
این نوجوان ۱۳ ساله بود، وقتی كه عملیات هك را آغاز كرد و دادستان در مورد وی گفت كه این نوجوان از آن زمان از توانایی های تكنولوژیك خود در راه خوب بهره برده است.
وی می خواهد در رشته امنیت دیجیتال و جرم شناسی در دانشگاه تحصیل كند.
اما موضع اپل نسبت به این اتفاق چه بود؟ هیچ كس از جانب اپل در مورد این اتفاق اظهارنظر نكرده است. در عوض اپل اصرار كرد كه كارمندان هوشیارانه از این شركت مراقبت و محافظت می كنند و كوشش برای هك را پیش از گزارش دادن به پلیس مهار می كنند.
اپل می گوید در اثر این هك اطلاعات شخصی هیچ كس در معرض خطر قرار نگرفته است. برخی نوجوانان ناآگاه باید بدانند كه فقط باید در مدرسه خوب كار كنند تا شغل مناسبی به دست بیاورند.
منبع:

1398/03/08
10:16:04
5.0 / 5
4896
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ParsiKav